لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون شکایات: بیش از ۹۰۰ شکایت سبب معرفی افراد به نهاد های عدلی شده است


کمیسیون شکایات انتخاباتی با اعلام پایان بررسی شکایات انتخاباتی می‌گوید که از مجموع ۴۵۲۸ شکایت، به ۴۳۶۲ مورد آن رسیدگی شده است.​

به گفته اعضای رهبری این کمیسیون، تنها بررسی ۶۰ شکایت باقی مانده و شکایت‌کنندگان تا سه روز دیگر می‌توانند استیناف طلب شوند.

دین محمد عظیمی، یکی از کمشنران این کمیسیون روز چهارشنبه ۱۶ اکتوبر (۲۴ میزان) در یک نشست خبری گفت که بر بنیاد تصمیم اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی، آرای ۱۸۱۷ محل دوبارۀ شمار خواهد شد.

آقای عظیمی افزود که کمیسیون شکایات انتخاباتی، آرای ۷۷ محل رای‌دهی که پیش از برگزاری انتخابات مسدود اعلام شده بود را باطل اعلام کرده است.

او افزود که در مجموع، ۵۴ نفر به علت‌های گوناگون جریمه نقدی شده و هشت نفر دیگر از وظایف ‌شان برکنار شده اند.

او هم‌چنان گفت که ۹۰۷ شکایت سبب معرفی افراد به نهادهای عدلی و قضایی شده است.

زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت که در بررسی شکایات، بی طرفی خویش را حفظ کرده اند.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز گذشته اعلام کرد که قرار است تا ساعت‌های دیگر آرای تمامی ولایت‌ها از دستگاهای بایومتریک وارد سرور مرکزی این کمیسیون شوند.

بر بنیاد جدول زمانی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است نتایج ابتدایی در ۲۷ میزان و نتایج نهایی در ۱۶ عقرب اعلام شود؛ اما در روزهای گذشته مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات گفته اند که به دلیل مشکلات تخنیکی ممکن است نتایج ابتدایی این انتخابات با تاخیر اعلام شود.

XS
SM
MD
LG