لینک های دسترسی

Breaking News

جان بس: نتایج درست انتخابات بهتر از اعلام به وقت آن است


سفیر ایالات متحده در کابل به اعلام درست نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرده است.

جان بس روز دو شنبه ۱۴ اکتوبر (۲۲ میزان) در جریان دیدار از کمیسیون مستقل انتخابات گفت: "به نمایندگی از مردم افغانستان، برای ما اعتماد مردم به نتایج درست انتخابات مهم تر از اعلام نتایج در زمان تعیین شده است."

آقای بس گفت که اگر کمیسیون به وقت بیشتر نیاز دارد تا نتایج درست را اعلام کند، بهتر است تا اینکه برای تعیین نتایج بر اساس تقسیم اوقات تعجیل شود. او همچنان بر اعتماد مردم به این روند تاکید کرد.

سفیر ایالات متحده در کابل گفت که برای مردم افغانستان باید واضح شود که چه مقدار مراکز و محلات رای دهی در کجا ها مسدود بود.

جان بس گفت: " ما از نزدیک با کمیسیون ها کار خواهیم کرد و از تلاش‌های آنان برای کسب و اعلام نتایج انتخابات حمایت می‌کنیم."

او گفت که باید به قربانی های آنانی که در راه رای دهی جان باخته اند و به قربانی های نیروهای امنیتی افغان که برای حفظ حق رای دهی مردم جان داده اند، ارج گذاشته شود.

سفیر ایالات متحده گفت که از کار کمیسیون و از تعهد ایالات متحده در حمایت از استقلال کمیسیون های انتخاباتی و قابلیت های آنان برای کسب نتایج درست و تصمیم گیری در مورد این که کدام آرا باید شمارش شود و کدام آرا مشکوک است، خرسند است.

او یک بار دیگر بر شمارش آرای بایومتریک شده تاکید و از آن اعلام حمایت کرده گفت که نباید مانند انتخابات های گذشته، آرایی شمار شود که به گفتۀ او " با واقعیت وابسته نبود".

XS
SM
MD
LG