لینک های دسترسی

Breaking News

نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان به تاریخ ۲۳ عقرب اعلام می‌شود


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور به تاریخ ۲۳ عقرب اعلام خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم میزان برگزار شد و در بنیاد جدول زمان‌بندی این انتخابات، نتایج ابتدایی آن باید در ۲۷ میزان و نتایج نهایی در ۱۶ عقرب اعلام می‌شد.

مولانا محمد عبدالله، یکی از کمشنران این کمیسیون تاخیر در اعلام سطح اشتراک‌کنندگان به دلیل تهدیدات امنیتی، مشکل انترنت و قصد حمله سایبری به معلومات دیجیتلی این کمیسیون، شکسته‌‌شدن قفل مرکز معلومات و کندکاری شرکت درمالوگ را از عوامل عمده تاخیر در اعلام نتایج انتخابات عنوان کرد.

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات افغانستان امروز یک‌شنبه ۲۷ اکتوبر (۵ عقرب) ضمن عذرخواهی از شهروندان افغانستان، تاکید کرد که این کار به هدف شفافیت در روند انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است.

او گفت: "همه در روزهای گذشته تلاش کردیم که روزی را برای اعلام نتایج ابتدایی تعیین کنیم که کدام مشکل دیگر تخنیکی پیش نشود، تا مبادا باز هم نتوانیم در زمان تعیین شده نتایج را اعلام کنیم...هیچ‌گاه نمی‌خواهیم که شفافیت را قربانی سرعت کنیم."

اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات تاکید کرده اند که آنان تلاش دارند تا نتایج انتخابات را بربنیاد جدول زمان‌بندی جدید اعلام کنند. به گفته آنان در حال حاضر روند "تصفیه آرای سیاه از سفید" جریان دارد.

XS
SM
MD
LG