لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون انتخابات شکسته‌شدن قفل دهلیز مرکز معلوماتی را تایید کرد


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید کرد که قفل دهلیز مرکز معلوماتی این کمیسیون دو شب پیش شکستانده شده و اما قفل دروازه اتاق نگهداری مواد حساس دست نخورده است.

روز گذشته ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله گفت که نیروهای ویژۀ پولیس به مرکز معلومات کمیسیون حمله کرده اند.

رییس و برخی کمینشران کمیسیون انتخابات روز سه شنبه ۲۲ اکتوبر (۳۰ میزان) در یک نشست مطبوعاتی گفتند بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که قفل دهلیزی که مرکز معلوماتی کمیسیون در طبقۀ دوم آن موقعیت دارد، شکسته شده چون سربازان قطعۀ ویژۀ پولیس به دلیل سردی هوا در محوطۀ باز، خواستند به دهلیز این ساختمان پناه ببرند.

اورنگزیب، عضو این کمیسیون گفت: "دو نمایندۀ CRU (قطعه ویژه پولیس) به مشاور امنیتی دارالانشا می‌گوید که اینجا هوا سرد است و اگر اجازه باشد که در داخل دهلیز و در منزل اول هم پهره‌داری خود را انجام می‌دهیم و همچنان از سردی هوا در امان باشیم."

آقای اورنگزیب افزود: "پس از آن لطف الرحمان، مسوول بخش امنیتی خواسته می‌شود و در حضور داشت وی سیل (قفل) قطع می‌شود و سربازان CRU در دهلیز نشسته و پهره می‌کنند."

کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که پس از این موضوع در حضور رییس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله قفل دروازه اتاق که در آن "اطلاعات بایومتریک" قرار دارد مورد بررسی گرفته و مشخص شده که به آن هیچ آسیبی وارد نشده است.

به گفته مقام‌های کمیسیون این کار سبب توقف کارهای روزانۀ این کمیسیون شده و "مشاور امنیتی دارالانشا و دو سرباز قطعه ویژه پولیس" مقصر اصلی این رویداد استند.

وزارت داخله افغانستان روز گذشته گفت که نیروهای امنیتی در پروسه انتخابات بی‌طرف بوده و پس از این نیز بی‎طرفی شان را حفظ خواهند کرد.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت گفت که پولیس مسوولیت تامین امنیت داخل و بیرون کمیسیون انتخابات را به دوش دارد و این نیروها در هیچ محلی که مواد حساس در آن قرار داشته باشد، مستقر نیستند.

XS
SM
MD
LG