لینک های دسترسی

Breaking News

ادامۀ تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان در ولایات مرزی با پاکستان


مقام‌های افغان از راه اندازی تمرینات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان در برخی ولایات مرزی با پاکستان به ویژه در قندهار و پکتیا خبر داده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه ۱۶ اگست (۲۶ اسد) در صفحۀ تویترش نگاشته است که نظامیان افغان تمرینات گستردۀ نظامی را در ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار که هم مرز با پاکستان است، آغاز کرده اند.

آقای فیصل گفته است که این تمرینات به نام اعضای نیروهای امنیتی افغان که در درگیری اخیر با نظامیان پاکستانی در این ولسوالی کشته شده اند، نام گذاری شده است.

در این حال، مقام‌های امنیتی در ولایت پکتیا همچنان از تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی آریوب‌زازی این ولایت و در نزدیکی مرز خبر داده اند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر به صدای امریکا گفت که در این مانور نظامی، نیرو‌های پیاده، کماندوها، ضربتی، سرحدی و هوایی افغان اشتراک داشته اند.

به گفتۀ آقای مومند، برخی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع، قول اردوی ۲۰۳ تندر و شماری از جنرال نظامی این تمرینات را از نزدیک بررسی کرده اند.

جنرال محمد حبیب حصاری، رییس ارکان ستر درستیز وزارت دفاع افغانستان که این تمرینات نظامی را از نزدیک بررسی کرد به صدای امریکا گفت که این مانورهای نظامی به "دوستان و دشمنان" این کشور پیام واضح دارد.

نخستین دور این تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان از ولسوالی گوشتۀ ولایت ننگرهار آغاز شد و جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز اردوی ملی افغان گفت که هدف از آغاز این تمرینات بلندبردن توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان است.

لوی درستیز اردوی ملی افغانستان همچنان گفت که راه اندازی این تمرینات در نقاط مرزی پیام روشن به "دوستان و دشمنان" افغانستان دارد.

XS
SM
MD
LG