لینک های دسترسی

Breaking News

کاهش میزان مهاجرت اورپایی‌ها به بریتانیا


قرار است بریتانیا در مارچ ۲۰۱۹ از اتحادیۀ اروپایی خارج شود

مهاجرت به بریتانیا در یک سال گذشته به پیمانۀ چشمگیری کاهش یافته است و آمار رسمی نشان می‌دهد که شمار بیشتر شهروندان اتحادیۀ اروپایی بریتانیا را ترک کرده و شمار اندک آنان وارد این کشور شده اند.

دفتر ملی احصائیۀ بریتانیا گزارش داده است که از جون ۲۰۱۶ تا جون ۲۰۱۷ شمار مهاجرت به آن کشور به حدود ۱۰۶ هزار نفر کاهش یافت.

شمار خالص مهاجرت در طول یک سال به بریتانیا تا جون ۲۰۱۶ میلادی حدود ۳۳۶ هزار نفر بود حالانکه این شمار رقم در عین محدودۀ زمانی تا جون ۲۰۱۷ میلادی به ۲۳۰ هزار نفر کاهش یافت.

خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های بریتانیایی گفته است که نتایج همه پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپایی می‌تواند دلیل عمدۀ افت مهاجرت به آن کشور باشد. قرار است بریتانیا به تاریخ ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ به گونۀ رسمی از اتحادیۀ اروپایی خارج شود.

ترزا می، صدر اعظم بریتانیا، گفته است که خواستار کاهش میزان مهاجرت به کشورش است. حکومت پیشین بریتانیا نیز در سال ۲۰۱۰ وعده سپرده بود که مهاجرت به آن کشور را کمتر خواهد کرد تا به بریتانیایی‌های که نگران تاثیرات منفی ورود مهاجرین و پناهجویان بودند، اطمینان خاطر ببخشد.

از سال ۱۹۹۸ به اینسو میزان خالص مهاجرت به بریتانیا همواره رشد داشت که اقتصاد بهتر، واحد پولی با ارزش و شرایط نسبتاً سهل استخدام، دلیل آن بود، اما به گفتۀ جاناتن پورتس، استاد اقتصاد در کینگز کالج لندن، بریتانیا به دلیل کندی رشد اقتصاد و خروج از اتحادیۀ اروپایی که از ارزش پوند کاسته است، بیش از این ممکن مکان جذاب برای زندگی و کار نباشد.

انستیتیوت پرسونل و انکشاف چارترد بریتانیا گفته است که کاهش میزان خالص مهاجرت به بریتانیا زنگ خطر برای اقتصاد این کشور است و اکثر کارفرمایان بریتانیایی را با مشکل یافتن کارگران ماهر روبرو خواهد کرد. بخش فروشات، صنایع تولیدی و زراعت در بریتانیا به گونۀ خاص به کارگران خارجی متکی است.

XS
SM
MD
LG