لینک های دسترسی

Breaking News

فعالیت IOM در سپین‌ بولدک و اسلام قلعه موقتا متوقف شد


سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) می‌گوید که فعالیت‌هایش را در سپین‌ بولدک قندهار و اسلام قلعۀ هرات به گونۀ موقت متوقف کرده است.

این سازمان در اعلامیه‌ای گفت که تشدید سریع درگیری‌ها در سراسر افغانستان، تاثیر قابل توجهی بر گذرگاه‌های مرزی داشته است.

در اعلامیه آمده است: "فعالیت سازمان بین‌المللی مهاجرت در سپین‌ بولدک و اسلام قلعه تحت تاثیر جنگ‌های اخیر قرار گرفته و به گونۀ موقت متوقف شده است."

اما این سازمان گفته است که بررسی‌ها برای از سرگیری به موقع فعالیت‌ها برای امدادرسانی بشردوستانه به مهاجرین برگشت‌کننده به افغانستان جریان دارد.

برگشت مهاجران افغان

بر اساس آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت از آغاز سال روان میلادی تا هفتۀ گذشته، بیش از ۶۲۷هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به کشورشان برگشته اند.

این سازمان گفته است که از این میان ۶۲۱هزار و ۱۳۳ نفر برگشت‌کنندگان از ایران و شش‌هزار و ۸۴۶ نفر نیز عودت‌کنندگان از پاکستان استند.

برنامه پاسخگویی به بحران سازمان بین‌المللی مهاجرت، برگشت ۶۵۴هزار مهاجر فاقد اسناد و نیازمند کمک را به افغانستان در۲۰۲۱ پیش‌بینی کرده بود، اما این سازمان گفته است که از اواسط جولای سال روان، روند بازگشت به طور قابل توجهی افزایش یافت.

بر اساس آمار این سازمان، میزان برگشت مهاجران افغان فاقد اسناد در شش ماه ۲۰۲۱ نسبت به زمان مشابه سال گذشتۀ میلادی، ۶۷ درصد افزایش یافته است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته است که احتمالاً افغانستان در سال روان میلادی بیشترین آمار برگشت‌کنندگان را ثبت کند.

این سازمان گفته است که با توجه به افزایش آمار برگشت‌کنندگان، به حدود ۳۰ میلیون دالر دیگر برای رسیدگی به نیازمندی‌های برگشت کنندگان نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG