لینک های دسترسی

Breaking News

ادامۀ کمک‌های بشری هند و پاکستان به مردم افغانستان


وزارت امور خارجۀ هند از ادامۀ کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان خبر داده و گفته است که سومین محمولۀ از کمک‌های این کشور به کابل رسیده است.

این وزارت روز جمعه هفتم جنوری (۱۷ جدی) در اعلامیه‌ای گفت که این کمک‌ها شامل دو تن دوا است که به شفاخانۀ اندراگاندی – صحت طفل در کابل انتقال شده است.

این وزارت افزوده که هند برای ادامۀ کمک‌های بشری به مردم افغانستان متعهد است. بر اساس معلومات این وزارت، هند تا کنون ۵۰۰ هزار دوز واکسین کووید۱۹ و ۱.۶ تن مواد طبی به افغانستان کمک کرده است.

در اعلامیه همچنین آمده است که برای جلوگیری از بحران بشری در افغانستان، هند به کمک‌هایش ادامه خواهد داد.

در یک خبر دیگر، محمد صادق، نمایندۀ ویژه پاکستان برای افغانستان گفته است که کمک‌های بشری مردم این کشور به افغانستان جریان دارد و در تازه‌ترین مورد، برخی از تجار در شهر کراچی، بیش از ۸۵ تن مواد غذایی و سایر اقلام ضروری را به این کشور کمک کرده اند.

این کمک‌های بشری به مسوولان قونسلگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان تحویل داده شده است. سفارت افغانستان در پاکستان گفته است که قرار است این کمک‌ها به این کشور انتقال و به نیازمندان توزیع شود.

مقام‌های طالبان از ادامۀ کمک‌های بشری هند و پاکستان به مردم این کشور قدردانی کرده و خواستار توجه بیشتر در این زمینه شده اند.

با مسلط شدن طالبان بر افغانستان، این کشور با بحران بشری مواجه شده است و پیش از این سازمان‌های بین‌المللی از جامعه جهانی خواستند که به کمک‌های شان به مردم افغانستان ادامه دهند.

بر اساس گزارش ماه دسمبر برنامه جهانی غذا (WFP) بیش از ۲۴ میلیون نفر در افغانستان مصوونیت غذایی ندارند و بیش از ۹۰ درصد افغان‌ها به کمک‌های غذایی نیازمند استند.

به تازگی سازمان‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار دادند که زمستان سخت در افغانستان شرایط وخیم را تشدید می‌کند که میلیون‌ها افغان را در سراسر کشور به چالش خواهد کشید.

ملل متحد گفته است که وضعیت وخیم بشری در افغانستان پس از تسلط طالبان در ماه اگست سال گذشته با تعلیق کمک‌ها بین‌المللی بدتر شد.

سرمنشی سازمان ملل متحد در توییتی گفته است که ماه گذشته امدادرسانان این سازمان و شرکای آن کمک‌های بشردوستانه را به هفت میلیون نفر در سراسر افغانستان رسانده اند.

XS
SM
MD
LG