لینک های دسترسی

Breaking News

کابل 'حملات و تجاوز' اسراییل بر حریم فلسطین را محکوم کرد


وزیر خارجۀ افغانستان در یک مکالمۀ تلیفونی با همتای فلسطینی‌اش، "تشدید حملات و تجاوز اسراییل" بر حریم مردم این کشور را نکوهش کرده است.

محمد حنیف اتمر گفته است که حملات مرگبار اسراییل بر خاک فلسطین برای کشورهای اسلامی پذیرفتی نیست و این خشونت‌ها باید هرچه زودتر در منطقه پایان یابد.

وزارت امور خارجۀ افغانستان روز شنبه ۱۵ می (۲۵ ثور) در خبرنامه‌ای گفته است: "وزیر امور خارجه، همبستگی ملت افغانستان را با مردم رنج‌دیدهٔ فلسطین اعلام داشته، اظهار داشت که افغانستان از حق مشروع و قانونی مردم فلسطین برای داشتن دولت مستقل، با سرحدات مندرج در قطعنامه ۱۹۶۷ شورای امنيت سازمان ملل حمایت می‌نماید."

در این صحبت تلیفونی ریاض‌المالکی، وزیر امور خارجهٔ فلسطین پشتیبانی کشورهای اسلامی و جهان را مهم و ارزنده خوانده است.

درگیری‌ها میان نمازگذاران فلسطینی‌و نیروهای اسراییلی شش روز پیش در مسجد الاقصی آغاز شد که در آن بیش از ۳۰۰ فلسطینی‌ زخمی شدند.

به دنبال آن، گروه حماس اسراییل را مورد حملات راکتی قرار داد و اسراییل نیز نوار غزه را که حماس کنترول آنرا در دست دارد، هدف حملات هوایی قرار داد.

اردوی اسراییل دیروز گفت که حملات زمینی را نیز بر نوار غزه آغاز کرده است.

اردوی اسراییل در یک تویت نوشته است که نیروهای این کشور "در حال حاضر در حال حمله بر نوار غزه استند". اما سپس با یاد‌آوری از "سوی تفاهم" گفت که نیروهای این کشور از داخل مرزهای اسراییل نوار غزه را با توپ‌خانه هدف قرار می‌دهند.

بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسراییل گفته است که با تمام قدرت حملات علیه گروه حماس را ادامه خواهد داد.

این در حالی است که آژانس خبری اسوشیتد پرس از فرار باشندگان غزه در پی حملات توپ‌خانهٔ اسراییل خبر داده است.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده ابراز آرزومندی کرده است که این جنگ هرچه زودتر پایان یابد. بریتانیا نیز از حماس و اسراییل خواسته است که از تشدد و ادامۀ تنش دست بردارند. ترکیه نیز از کشورهای اسلامی خواسته است تا در خصوص جنگ اسراییل-غزه موضع متحد اختیار کنند.

XS
SM
MD
LG