لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان: هند در افغانستان مراکز تروریستی دارد؛ افغانستان: ندارد


وزارت خارجهٔ افغانستان در واکنش تند ادعای اردوی پاکستان مبنی بر وجودیت مراکز تروریستی هند در افغانستان را رد کرد و از ملل متحد خواستار راه اندازی تحقیقات شد.

جنرال بابر افتخار، سخنگوی اردوی پاکستان روز گذشته در یک نشست خبری مدعی شد که ماموران استخبارات هند با تندروان پاکستانی در خاک افغانستان رابطه دارند.

او همچنان ادعا کرد که سفارت هند در افغانستان و قنسولگری‌های آن کشور در مناطق مرزی، مراکز تروریستی علیه پاکستان را ایجاد کرده است.

اما ورازت خارجهٔ افغانستان امروز ۱۵ نومبر (۲۵ عقرب) این ادعاهای اردوی پاکستان را رد کرد و گفت که افغانستان به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که از خاک آن علیه کشورهای دیگر استفاده صورت گیرد.

اردوی پاکستان هچنان ادعا کرده است که ملک فریدون خان مهمند، یکی از سران قومی ولایت ننگرهار در حمله تروریستی بر پوهنتون زراعت پشاور دست داشته است؛ ادعای که وزارت خارجهٔ افغانستان آنرا رد کرد.

ملل متحد تحقیقات کند

وزارت خارجۀ افغانستان از شورای امنیت ملل متحد خواست تا برای بررسی جدی و مسوولانۀ حملات و عاملین تروریزم در خاک افغانستان و ادعاهای پاکستان، هیاتی باصلاحیت بین‌المللی را توظیف کند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌گردد که قرار است در جریان همین هفته، عمران خان صدراعظم پاکستان به دعوت رسمی رییس جمهور غنی به کابل سفر کند.

وزارت خارجهٔ افغانستان گفته است که حکومت افغانستان انتظار داشت تا جانب پاکستان همچو مسایل را از طریق میکانیزم‌های موجود همکاری دوجانبه میان دو کشور مطرح کند.

XS
SM
MD
LG