لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان به دعوت رسمی غنی به کابل می‌رود


قرار است عمران خان، صدر اعظم پاکستان به دعوت رسمی محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان از کابل دیدار کند.

گران هیواد، سخنگوی این وزارت روز شنبه ۱۴ نومبر ( ۲۴ عقرب) در پیامی به خبرنگاران گفت: "در جریان این سفر روی مذاکرات صلح افغانستان، توسعۀ همکاری‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و تجارتی بحث و تبادل نظر خواهد گرفت."

حدود یک ماه پیش عمران خان در تماس تلیفونی با رییس جمهور غنی در مورد روابط دوجانبه، روند صلح و برقراری آتش‌بس در افغانستان صحبت کرده بود.

در این مکالمۀ تلیفونی، رییس جمهور غنی از عمران خان دعوت کرد که به افغانستان سفر کند و صدر اعظم پاکستان آنرا پذیرفته بود.

این در حالی است که زلمی خلیلزاد نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده امریکا در امور مصالحۀ افغانستان و سکات میلر، فرمانده ماموریت حمایت قاطع در ماه میزان با قمر جاوید باجوه، لوی درستیز نیروهای مسلح پاکستان در اسلام آباد ملاقات کرده و مورد این سفر عمران خان و نقشۀ راه که رهنمود روابط پاکستان-افغانستان پس از توافقات صلح خواهد بود، بحث کردند.

سفر مقام‌های ارشد حکومت‌ افغانستان و پاکستان به کابل و اسلام‌آباد در حالی انجام می‌شود که حکومت افغانستان همواره پاکستان را به حمایت، تمویل و پناه‌دهی گروه‌های تندرو متهم کرده و این کشور را به ایجاد نا امنی‌ها در افغانستان مقصر خوانده است. اما اسلام‌آباد همواره این اتهامات را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG