لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش پاکستان برای بهبود روابط خوب با امریکا


خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان

پاکستان در تلاش حل دوستانۀ مناقشات خود با ایالات متحده است و به گفتۀ مقام‌های آن کشور توسل امریکا به زور منجر به بی ثباتی در پاکستان خواهد شد.

خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان، گفت که کشورش از گفته‌های شدید رئیس جمهوری ترمپ هراس ندارد، اما افزود اسلام آباد در صدد است تا روابط پاکستان و امریکا "بهتر و با کیفیت" باشد.

این در حالی است که دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، هنگام اعلام استراتیژی امریکا برای جنوب آسیا پاکستان را به حمایت از گروه های دهشت افگن به شمول طالبان و شبکۀ حقانی متهم کرد و گفت که بر پاکستان فشار وارد خواهد شد.

آقای ترمپ گفت که این گروه‌ها افغانستان را بی ثبات ساخته و حملات را بر نظامیان امریکایی مستقر در آن کشور طراحی و انجام می‌دهند.

وزیر دفاع پاکستان بار دیگر موجودیت پناهگاه‌های دهشت افگنان را در قلمرو پاکستان رد کرد. اما گفت که قوای امنیتی آن کشور سرگرم عملیات برای ریشه کن ساختن "بقایای" گروه های دهشت افگن استند.

خرم دستگیر خان با اشاره به ارزیابی نظامیان امریکایی که گفته اند کمتر از ۶۰ درصد قلمرو افغانستان در کنترول دولت است، حضور گستردۀ گروه‌های مخالف دولت را در بخش‌های خارج از کنترول دولت، مایۀ نگرانی مقام‌های پاکستانی خواند.

قرار است خواجه محمد آصف، وزیر خارجۀ پاکستان، که در روزهای اخیر با مقام‌های چین، روسیه، ایران و ترکیه تماس‌هایی داشته است، در روزهای آینده به واشنگتن سفر کند.

XS
SM
MD
LG