لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان: در صورت حملۀ هند بر پاکستان، اقدام تلافی‌جویانه خواهیم کرد


صدر اعظم پاکستان گفته است که در صورت هرگونه حملۀ نظامی هند بر پاکستان در انتقامگیری از حملۀ اخیر در کشمیر، پاکستان نیز دست به عمل تلافی جویانه خواهد زد.

عمران خان گفت "اگر شما فکر می کنید که هر نوع حمله را راه اندازی خواهید کرد پس پاکستان به طور محض درباره تلافی جویی فکر خواهد کرد. پاکستان انتقام خواهد گرفت. برای پاکستان هیچ گزینه‌ای غیر از اقدام تلافی جویانه باقی نمانده است."

مسولیت حملۀ مرگبار ۱۴ فبروری در کشمیر هند را که منجر به کشته شدن بیش از ۴۰ شبه نظامی هندی شد، گروه جیش محمد مستقر در پاکستان به دوش گرفته است.

مقام‌های هندی گفته اند که گروه تندرو سنی جیش محمد با استخبارات پاکستان ارتباط دارد، اما پاکستان این ادعا را رد کرده و آن را "بی اساس" خوانده است. حکومت پاکستان در سال ۲۰۰۲ میلادی، جیش محمد را سازمان ممنوعه اعلام کرد.

صدر اعظم پاکستان افزود ما همه آن را می دانیم. آغاز کردن جنگ آسان است و هر کسی به آسانی آن را آغاز می تواند اما توقف آن سخت است.

عمران خان از هند خواست تا هر گونه معلوماتی را که دخالت پاکستان را در حملۀ کشمیر ثابت می کند، با اسلام آباد شریک سازد. او گفت که با اینکار پاکستان قادر خواهد بود تا بر ضد عاملان این رویداد اقدام کند.

عمران خان گفت "من به شما اطمینان می دهم که ما اقدام خواهیم کرد و اقدام مان تحت هیچ گونه فشاری نخواهد بود. ما به خاطری دست به اقدام خواهیم زد که تصور می کنیم، اگر آن حمله کنندگان از خاک پاکستان استفاده کردند، این عناصر دشمن پاکستان اند."

در پی حملۀ مرگبار کشمیر که از رهگذر تلفات بر قوای هندی بی پیشینه است، دهلی جدید هشدار داده است که در انتقامگیری از این حمله، پاسخ دندان شکن به پاکستان خواهد داد.

عمران خان: در صورت حملۀ هند بر پاکستان، اقدام تلافی‌جویانه خواهیم کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG