لینک های دسترسی

Breaking News

حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر کنر؛ طالبان: بی‌تفاوت نمی‌مانیم


همزمان با نشر گزارش‌ها در بارۀ حملات راکتی پاکستان بر بخش‌های از ولایت کنر، وزارت دفاع طالبان می‌گوید که در بارۀ تعرض و حملات راکتی کشورهای همسایۀ افغانستان بی‌تفاوت نخواهند ماند.

عنایت‌الله خوارزمی، سخنگوی این وزارت روز شنبه ۲۵ دسمبر (چهارم جدی) به خبرنگاران گفت: "پالیسی امارت اسلامی همین است که در قبال خاک، مردم، کشور و سرحدات خود بی‌تفاوت نیست و اگر وقتی هم از طرف کشورهای همسایه تعرضی صورت می‌گیرد و حملات راکتی می‌شود بی‌تفاوت نمی‌باشد."

برخی از باشندگان ولایت کنر به صدای امریکا گفته اند که از حدود یک هفته به این‌سو، حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های این ولایت آغاز شده است.

یکی از باشندگان این ولایت که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت که این راکت‌ها بر بخش‌های ولسوالی سرکانو، شلتن، مروره و برخی از نقات مرزی میان پاکستان و افغانستان اصابت کرده اند.

تا کنون دربارۀ تلفات برخواسته از این حملات راکتی نظامیان پاکستانی جزییاتی در دست نیست و وزارت دفاع طالبان می‌گوید که در حال حاضر وضعیت به حالت عادی برگشته است.

سخنگوی این وزارت تاکید کرد که نیروهای طالبان به تمامی تعرض و حملات راکتی کشورهای همسایه "جواب بالمثل" داده اند. این در حالی است که تنش‌ها میان افراد طالبان و نظامیان پاکستانی در نقاط مرزی میان دو کشور افزایش یافته است.

پیش از این گزارش‌های به نشر رسید که نظامیان طالبان در امتداد خط دیورند در بخش‌های از ولایت ننگرهار، مانع کار حصار کشی سیم خاردار از سوی نیروهای پاکستان شده اند.

این در حالی است که روز گذشته، فصیح‌الدین فطرت، لوی‌درستیز طالبان به ولایت ننگرهار رفته و از نقاط مرزی میان افغانستان و پاکستان در این ولایت دیدار کرده است.

تلویزیون ملی افغانستان گزارش داده است که در این سفر، لوی درستیز طالبان از "آمادگی افراد طالبان در نقاط مرزی خط دیورند دیدار کرده و آنان را متوجۀ مسوولیت‌های شان کرده است".

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که سفر آقای فطرت ربطی به تنش‌های اخیر میان افراد طالبان و نظامیان پاکستانی در مرز میان دو کشور ندارد.

سخنگوی این وزارت گفت که سلسلۀ سفرهای مقام‌های وزارت دفاع طالبان برای بررسی سرحدات این کشور آغاز شده و سفرها در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG