لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی‌ها از ادامۀ حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر کنر


عکس: آرشیف

برخی از باشندگان ولایت کنر از ادامۀ راکت‌پراگنی‌های نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی این ولایت خبر داده و مدعی شدند که در این حملات، به مردم تلفات وارد شده است.

یکی از باشندگان این ولایت که به دلیل مشکلات امنیتی از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد روز چهارشنبه ۱۶ فبروری (۲۷ دلو) به صدای امریکا گفت که این راکت‌ها بر بخش‌های ولسوالی سرکانوی این ولایت اصابت کرده اند.

او افزود که در این حملات راکتی، چندین خانه تخریب و یک تن از باشندگان این ولایت شدیداً زخمی شده است.

این شاهد عینی همچنین گفت که حملات راکتی نظامیان پاکستانی ناوقت دیروز شروع و تا نیمه‌های شب ادامه داشت. او تاکید کرد که حدود ۶۰ تا ۸۰ راکت بر بخش‌های این ولایت برخورد کرده است.

محمد ادریس، یکی از باشندگان دیگر این ولایت گفت که حملات راکتی پاکستان از نیمه‌های شب گذشته به این‌سو، متوقف شده و باشندگان محل دوباره به خانه‌های شان برگشته اند.

او گفت که در این حملات راکتی چند خانه آسیب دیده و نیز به باشندگان محل تلفات وارد شده که شمار دقیق آن تا کنون روشن نیست.

در این حال، طالبان حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های ولسوالی سرکانوی این ولایت را تایید کرده، اما در این باره جزییات نداده اند.

نجیب‌الله حنیف، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت کنر به رسانه‌های محلی افغانستان گفته است که با ادامۀ این راکت‌پراگنی‌ها، باشندگان این ولایت مجبور شدند خانه‌های شان را ترک کنند.

آقای حنیف همچنین گفته است که چندین راکت در ولسوالی مروری این ولایت نیز اصابت کرده که بررسی‌های آنان در این باره جریان دارد.

مقام‌های پاکستانی تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند. در ماه‌های اخیر این چندمین بار است که باشندگان ولایت کنر از راکت‌پراگنی‌های نظامیان پاکستانی در این ولایت خبر داده اند.

پیش از این وزارت دفاع طالبان گفته بود که در بارۀ "تعرض و حملات راکتی" کشورهای همسایۀ افغانستان به ویژه پاکستان بی‌تفاوت نخواهند ماند.

عنایت‌الله خوارزمی، سخنگوی این وزارت به تاریخ ۲۵ دسمبر (چهارم جدی) به خبرنگاران گفت که افراد طالبان به تمامی تعرض و حملات راکتی کشورهای همسایه "جواب بالمثل" داده اند.

XS
SM
MD
LG