لینک های دسترسی

Breaking News

والی جدید سمنگان به کار آغاز کرد


ادارۀ ارگان‌های محلی افغانستان تأیید کرد که عبداللطیف ابراهیمی، والی جدید سمنگان امروز سه شنبه رسماً به کارش آغاز کرد.

منیره یوسف‌زاده، سخنگوی این اداره به رادیو آشنا – صدای امریکا، آغاز کار والی جدید سمنگان را تأیید کرد؛ اما جزئیاتی نداد.

خانم یوسف‌زاده در صفحۀ فیسبوکش نوشته است "والی جدید سمنگان، آقای عبداللطیف ابراهیمی، امروز صبح رسماً، توسط داكتر تیمور شاران، معین پالیسی اداره مستقل ارگان‌های محلی، به مردم سمنگان معرفی شد".

عبداللطیف ابراهیمی، والی جدید سمنگان در حالی به کارش آغاز می‌کند که پیش از این عبدالکریم خدام، والی پیشین این ولایت، فرمان برکناری‌اش را نپذیرفته بود.

آقای خدام، روز یکشنبه همین هفته، در پی برکناری‌اش در کنفرانس خبری اعلام کرد که او به اساس تفاهم‌ حزب جمعیت اسلامی با حکومت به عنوان والی از قوم ترکمن‌ها انتخاب گردیده و حکومت صلاحیت برکناری‌اش را ندارد.

پس از آن، روز گذشته حزب جمعیت اسلامی افغانستان، با رد فرمان رئیس جمهور غنی، مبنی بر برکناری عبدالکریم خدام از مقام ولایت سمنگان، حکومت وحدت ملی را متهم کرد که گویا "آجنداهای انحصار گرایانه و بحران آفرین" را روی دست گرفته است.

از سوی دیگر، یک منبع مؤثق به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، از صبح امروز به مامورین ملکی دفتر والی سمنگان اجازه ورود به داخل ساختمان داده نشده است و دفتر والی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

مقام‌های امنیتی در ولایت سمنگان هنوز در این باره به رسانه‌ها ابراز نظر کرده اند.

عبدالکریم خدام که یکی از اعضای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌باشد، حدود ده ماه پیش به صفت والی سمنگان گماشته شد.

هنوز مشخص نیست که در پی معرفی والی جدید سمنگان، تصمیم بعدی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و والی پیشین این ولایت چه خواهد بود؛ اما در تصویری که ارگان‌های محل نشر کرده است، آقای خدام، در مراسم معرفی جانشین‌اش دیده می‌شود.

XS
SM
MD
LG