لینک های دسترسی

Breaking News

حملات طالبان در قندهار؛ 'لوی‌درستیز افغانستان رهبری جنگ را به دست گرفت'


همزمان با تشدید جنگ در برخی ولسوالی‌های ولایت قندهار، لوی درستیز قوای مسلح افغانستان به این ولایت رفته و رهبری جنگ را به عهده گرفته است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت روز چهارشنبه چهارم نومبر (۱۴ عقرب) به صدای امریکا گفت که جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز قوای مسلح به ولسوالی‌های ارغنداب و پنجوایی رفته و با مقام‌ها و باشندگان محل در این ولسوالی‌ها دیدن کرده است.

آقای امان افزود که "جنرال ضیا جنگ‌های ارغنداب و پنجوایی ولایت قندهار را رهبری خواهد کرد."

طالبان از چند روز به این‌سو حملات گسترده را در این ولسوالی‌ها راه اندازی کرده اند که به گفتۀ مقام‌ها، در حال حاضر درگیری‌ها میان دو طرف جریان دارد.

آقای ضیا از تلاش‌های نیروهای امنیتی برای دفع حملات طالبان در این دو ولسوالی ولایت قندهار قدردانی کرده و خطاب به آنان گفته است: "دشمنان این سرزمین توان مقابله را با شما ندارند و نیروهای امنیتی شب و روز به هدف تامین امنیت مردم تلاش می ورزند".

آقای امان افزود که در یک شبانه روز گذشته، قوای هوایی افغان چندین موضع گروه طالبان را در این ولسوالی‌ها هدف قرار داده اند که تلفات سنگین به این گروه وارد شده است.

او همچنان افزود که طالبان روز گذشته قصد حمله بر بخش‌هایی از ولسوالی ارغنداب را داشته اند که در اثر یک حملۀ پیشگیرانه، ۲۰ جنگجوی این گروه کشته شده اند.

آقای امان تاکید کرد که نیروهای هوایی، دیشب نیز طالبان را در ولسوالی پنجوایی هدف قرار داده اند که در اثر آن، ۱۳ جنگجوی گروه طالبان کشته شده اند.

همچان معاون سخنگوی وزارت فاع ملی افزود که در حال حاضر جنگ در ۲۰ ولایت این کشور جریان دارد و در این درگیری‌ها، ۷۸ جنگجوی طالبان کشته و ۴۲ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

طالبان تا اکنون دراین باره ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG