لینک های دسترسی

Breaking News

مسوول گروگان‌گیری در دایکندی کی است؛ طالبان یا باشندگان محلی؟


مقام‌های امنیتی ولایت دایکندی می‌گویند که گروهی از افراد مسلح ناشناس از دو روز به‌ این‌سو، دست‌کم ده موتر باربری و چندین تن از رانندگان این موترها را در ولسوالی کجران این ولایت گروگان گرفته اند.

پولیس دایکندی با تایید این خبر می‌گوید که تلاش‌ها برای رهایی این افراد از سوی متنفذین محلی جریان دارد.

غلام سخی غفوری، قوماندان امنیهٔ ولایت دایکندی روز جمعه ۱۹ جون (۳۰ جوزا) این گروگان‌گیری را ناشی از "مشکلات" میان باشندگان ولسوالی کجران ولایت دایکندی و چهار چینۀ ارزگان عنوان کرد.

فرمانده پولیس دایکندی همچنان گفت که این موترها از قندهار به این ولایت مواد خوراکی انتقال می‌دادند.

اما غیرت‌علی جواهری، یکی از اعضای شورای ولایتی دایکندی مدعی است که حدود ۱۷ موتر باربری و مسافربری با بیش از ۴۰ مسافر آن از سوی جنگجویان طالبان در این ولسوالی به گروگان گرفته شده اند.

او افزود که مسافران این موترها به یکی از نقاط دوردست ولسوالی چهارچینۀ ارزگان انتقال داده شده اند.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

درگیری در میدان وردک

مقام‌های محلی ولسوالی جلریز میدان وردک می‌گویند که حملات گستردۀ جنگجویان طالبان بر مرکز این ولسوالی توسط نظامیان افغان دفع شده است.

سید محمد هاشمی، ولسوال جلریز به صدای امریکا گفت که طالبان نیمه‌‌های شب گذشته بر چندین پوسته امنیتی در منطقه "سیاه پیتو و مقر" این ولسوالی حمله کرده اند که در نتیجۀ آن، یک سرباز امنیتی افغان و چهار جنگجوی طالبان کشته شده اند.

به گفته وی در این درگیری‌ها یک مرمی هاوان طالبان بر ساختمان این ولسوالی اصابت کرده است که در اثر آن، بخش‌های این ساختمان آتش گرفته و تخریب شده است.

در جریان یک هفته گذشته این دومین حملۀ تهاجمی طالبان به هدف تصرف ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک است که به گفته مقامات، تمامی حملات این گروه توسط نیروهای امنیتی دفع شده و جنگجویان این گروه از مرکز ولسوالی عقب زده شده اند.

XS
SM
MD
LG