لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری‌ها در بدخشان؛ 'طالبان بخش‌های فیض‌آباد را تصرف کردند'


مقام‌های امنیتی ولایت بدخشان می‌گویند که پس از چندین روز درگیری‌، طالبان بخش‌های شهر فیض‌آباد را تصرف کرده و تلاش‌ها برای باز پس‌گیری آن جریان دارد.

ثنا الله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان روز یک‌شنبه ۱۸ اکتوبر (۲۷میزان) به صدای امریکا گفت نیروهای امنیتی افغان پس از چندین روز درگیری شدید، از ناحیه هشتم شهر فیض‌آباد "عقب‌نشینی" کرده و این ساحه در کنترول طالبان درآمده است.

آقای روحانی افزود: "منطقه دوآبه که بنام ناحیه هشتم شهر فیض‌آباد است به تصرف طالبان درآمده است و برای فعلاً نیروهای امنیتی و دفاعی از ساحه عقب نیشینی تاکتیکی کرده اند تا به مردم تلفات وارد نشود."

سخنگوی پولیس بدخشان افزود که در این درگیری‌ها ۲۹ جنگجوی طالبان و هفت تن از نیروی امنیتی افغان کشته و ۶۷ تن دیگر به شمول سه نظامی افغان زخمی شده اند.

دفع حملات طالبان در قندهار

همزمان با این، مقام‌های محلی ولایت قندهار می‌گویند که حملات تهاجمی طالبان بر بخش‌های ولسوالی شورابک و تخته‌پل این ولایت توسط نیروهای امنیتی افغان دفع شده است.

جمال بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها، ۲۸ جنگجوی گروه طالبان کشته و ۲۰ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای بارکزی از ابراز نظر در باره وارد شدن تلفات به نیروهای امنیتی افغان در این درگیری‌ها خودداری کرد.

طالبان تصرف بخش‌های شهر فیض‌آباد را تایید کرده اند، اما سخنگویان این گروه تا اکنون درباره وارد شدن تلفات به جنگجویان خود در قندهار ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG