لینک های دسترسی

Breaking News

کشته‌شدن ۸۹ جنگجوی طالبان به شمول 'پنج انتحاری' در دو ولایت


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ عملیات زمینی و هوایی قوای افغان، ۸۹ جنگجوی طالبان، به شمول پنج انتحارکنندۀ آن گروه در ولایات قندهار و کنر کشته شده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز یکشنبه چهارم اپریل (۱۵ حمل) به صدای امریکا گفت که این عملیات نظامیان افغان در بخش‌های ولسوالی ارغنداب و پنجوایی قندهار راه اندازی شده که در آن، ۷۵ جنگجوی طالبان، به شمول پنج حمله‌کنندۀ انتحاری کشته شدند.

آقای امان افزود که در این درگیری‌ها، ۱۲ جنگجوی دیگر طالبان مجروح شده اند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همچنان گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی در این عملیات، ده‌ها ماین تعبیه‌شدۀ طالبان را در مربوطات ولسوالی ارغنداب و ژری ولایت قندهار کشف و خنثی کرده اند.

بر اساس معلومات این وزارت نیروهای هوایی با هدف قراردادن یک موتر بم‌گذاری شدۀ طالبان در ولسوالی شاه‌ولی‌کوت، از یک حملۀ مرگبار در این ولسوالی نیز جلوگیری کرده اند.

همچنان وزارت دفاع می‌گوید که قوای هوایی افغان مواضع طالبان را در ولسوالی "چپه دره" ولایت کنر هدف قرار دادند که در نتیجۀ آن، ۱۴ جنگجوی طالبان کشته شدند.

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که طالبان در هفته‌های اخیر حملات شان را در برخی از ولایات افغانستان افزایش داده اند و در حال حاضر در حدود ۲۰ ولایت جنگ میان دو طرف جریان دارد.

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که روز گذشته، مقام‌های ارشد امنیتی افغان گفتند که طالبان برای تشدید جنگ در این کشور آمادگی می‌گیرند.

حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت امور داخلۀ افغانستان گفت که برای مقابله با این گروه و دفع حملات آنان در شهرهای بزرگ آمادگی‌ها گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG