لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ هوایی در سوریه ۳۰ کشته بر جاگذاشت


در نتیجۀ حملۀ هوایی در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه، حدود ۳۰ غیر نظامی به شمول کودکان کشته شده اند.

این حمله روز پنجشنبه در شرق منطقۀ غوطه که در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه، موقعیت دارد، صورت گرفت.

دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است، گفته حملۀ هوایی بالای یک ساختمان صورت گرفت.

تا حال به صورت دقیق مشخص نشده است که این حملۀ هوایی توسط حکومت سوریه صورت گرفته است یا روسیه، اما دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، مسکو را عامل این حملۀ مرگبار دانسته است.

حکومت روسیه در جنگ داخلی سوریه از حکومت بشارالاسد، رئیس جمهور آن کشور، حمایت می کند و در اغلب اوقات، حملات هوایی را در آن کشور راه اندازی می کند.

نیرو های حامی بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه، منطقۀ غوطه را که در نزدیکی دمشق موقعیت دارد در محاصره دارند و حدود ۴۰۰ هزار نفر در آن منطقه زندگی می کنند. مردم این منطقه در فصل زمستان بدون غذای کافی، مواد سوخت و ادویه با زندگی پر مشقتی را سپری می کنند.

سازمان های خیریه هشدار می دهند که اوضاع بشری مردم که در حومۀ دمشق، پایتخت سوریه، زندگی می کنند، اکنون به حد "بحران" رسیده است.

خبرگزاری اسو شیتید پرس گزارش می دهد که حکومت سوریه هنوز هم مانع انتقال کمک های بشری به مناطقی می شود که در نتیجۀ جنگ "شدیداً متاثر" شده است.

در جنگ داخلی سوریه که بیش از شش سال از عمر آن سپری می شود، بیش از ۴۷۵ هزار نفر به شمول هزاران کودک در آن کشور کشته شده است.

علاوه بر آن، حدود سه میلیون شهروند سوری مجبور به ترک کشور شان شده اند که اکثریت آنان به اردن، عراق، لبنان، ترکیه، مصر و کشور های اروپایی مهاجر شده اند.

در ماه مارچ ۲۰۱۱، اعتراضات صلح آمیز در سوریه بر ضد رژیم بشارالاسد آغاز گردید، اما به زودی این اعتراضات به یکی از خونین ترین منازعات قرن ۲۱ مبدل شد، جنگی که علاوه بر تلفات سنگین جانی، اغلب زیر بنا ها و بنا های تاریخی آن کشور را نابود کرده است.

XS
SM
MD
LG