لینک های دسترسی

Breaking News

امریکایی-افغان تباری که با چندین حبس ابد مواجه است


وکیل مدافع یک امریکایی-افغان تبار می گوید که موکل اش سزاوار چندین حبس ابد نیست.

احمد خان رحیمی، امریکایی-افغان تبار متهم به بم گذاری ۱۷ سپتمبر ۲۰۱۶ در شهر نیویارک است؛ بم گذاری که در اثر آن ۳۰ نفر زخمی شد.

آقای رحیمی قرار است به تاریخ ۱۳ فبروری ۲۰۱۸ در محکمه فدرال شهر منهتن، محکوم به مجازات شود. قبل بر این، این امریکایی-افغان تبار از سوی هئیت منصفه در ماه اکتوبر ۲۰۱۷ به هشت مورد ارتکاب جرم به شمول استفاده از سلاح "تخریب جمعی" محکوم شده بود.

زیفیر دونالدسن، وکیل این امریکایی-افغان تبار، از طریق ارسال یک نامه به ریچارد برمن، قاضی که قرار است در مورد آقای رحیمی حکم صادر کند، گفته است که موکل اش سزاوار بیشتر از یک بار حبس ابد برعلاوۀ ۴۵ سال زندان نیست.

در برخی ایالت های ایالات متحدۀ امریکا، فرد محکوم به یک بار حبس ابد، می تواند پس از گذشت ۲۵ سال زندان، واجد شرایط رهایی از حبس شود. اما ممکن است مجرمین به دلیل ارتکاب جرایم شدید به چندین بار حبس ابد نیز محکوم شوند و هدف آن این است که شخص مجرم تا آخر زندگی در قید به سر ببرد-به خصوص در مسایل مربوط به قتل و برهم زدن نظم اجتماع.

وکیل مدافع آقای رحیمی همچنین گفته است که موکل اش در حالیکه در زندان به سر می برد، صنف های درسی خود را که شامل تجارت، کار آفرینی و نمایشنامه می شود، موفقانه تکمیل کرده است. روی همین دلیل، وکیل مدافع این امریکایی-افغان تبار خواسته است موکل اش اجازه داده شود تا تحصیلات بیشتر خود حین سپری کردن میعاد حبس، ادامه دهد و در عین حال، بتواند اعضای خانوادۀ خود را ملاقات کند.

وکیل این امریکایی-افغان تبار همچنین خواسته است تا موکل اش که پدر سه کودک است در نزدیکی ایالت ورجینیا زندانی شود تا اعضای خانوادۀ وی قادر باشند به آسانی با وی ملاقات کنند.

سارنوالان فدرال به تاریخ ۱۶ جنوری ۲۰۱۸ گفتند که آقای رحیمی از آنچه انجام داده ابراز ندامت نمی کند و در حین حال تلاش کرده است تا شماری از زندانیان را به افراطگرایی اسلامی دعوت کند.

XS
SM
MD
LG