لینک های دسترسی

Breaking News

جبهۀ مقاومت وارد شدن تلفات به نیروهایش را در بدخشان تایید کرد


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های جبهۀ مقاومت مخالف طالبان، وارد شدن تلفات به نیروهای این جبهه را در ولسوالی کوهستان ولایت بدخشان تایید کرده، اما مدعی است که در این درگیری‌ها به طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه ناوقت روز دوشنبه ۱۱ اپریل (۲۲ حمل) گفت که در این درگیری‌ها، هفت جنجگوی این جبهه کشته شده اند.

آقای احمدی همچنین افزود که این درگیری‌ها روز گذشته در منطقه "میدان براغ" ولسوالی کوهستان این ولایت آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

او افزود که در این نبردها، ۱۶ تن از افراد طالبان کشته شده و شمار دیگر آنان زخم برداشته اند. مقام‌های طالبان درگیری با نیروهای جبهۀ مقاومت را بدون اینکه نامی از این جبهه ببرند، تایید کرده اند، اما آمار تلفات به جنگجویان این جبهه را ارایه نکرده اند.

بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان در تویتر گفت که یک مرکز "عناصر شریر و باغی" در ولسوالی کوهستان ولایت بدخشان کشف و توسط افراد این گروه از بین برده شد.

آقای کریمی مدعی است که افزون بر وارد شدن تلفات بر طرف مقابل، شماری دیگر از جنگجویان جبهۀ مقاومت بازداشت شده اند، اما مقام‌های جبهۀ مقاومت بازداشت نیروهایش را در این ولسوالی رد کرده است.

این در حالی است که دامنۀ درگیری‌ها با گذشت هر روز میان نیروهای جبهه مقاومت و طالبان گسترده‌تر می‌شود. پس از ولایات پنجشیر و ولسوالی‌های سه‌گانۀ اندراب ولایت بغلان، گفته می‌شود که درگیری‌ها میان دو طرف در بخش‌های ولایات، کاپیسا، پروان، تخار و بدخشان افزایش یافته است.

اخیراً، جبهۀ مقاومت مدعی شد که در درگیری میان نیروهای این جبهه و طالبان در بخش‌های درۀ اندراب ولایت بغلان، چندین روستا به دست آنان افتاده است، اما طالبان این ادعا را رد کرده و آن را بی‌اساس خواندند.

صبغت‌الله احمدی گفت که جنگ میان نیروهای جبهۀ مقاومت و طالبان پس از ظهر روز جمعه هشتم اپریل (۱۹ حمل) در درۀ قاسان ولسوالی ده‌صلاح آغاز شد و برای دو روز ادامه داشت.

اما اسدالله مصطفی هاشمی، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بغلان تصرف چندین روستا توسط نیروهای جبهۀ مقاومت در درۀ اندراب را رد کرد و افزود که نیروهای این جبهه توان ایستادگی با افراد آنان را ندارند.

XS
SM
MD
LG