لینک های دسترسی

Breaking News

سفارت افغانستان: سیلی مامور ایرانی بر صورت زن مهاجر افغان را پی‌گیری می‌کنیم


سفارت افغانستان در تهران گفته است که در مورد ویدیویی که ادعا می‌شود در آن یک مامور پولیس ایران بر صورت یک زن مهاجر افغان سیلی می‌زند، با مقام‌های ایرانی تماس گرفته شده و موضوع به گونۀ جدی و قانونی بررسی می‌شود.

در ویدیویی که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی نشر شده دیده می‌شود که یک مامور نیروی انتظامی ایران بر صورت یک زن سیلی می‌زند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی گفته اند که این رویداد در "اردوگاه عسکرآباد" در تهران به وقوع پیوسته و زنی که هدف حملۀ فزیکی این مامور پولیس ایران قرار می‌گیرد، مهاجر افغان است که به خاطر " پیگیری کارهای فرزندش" به این اردوگاه مراجعه کرده است.

نشر این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی سر و صداهای زیادی را ایجاد کرده و شمار زیاد کاربران اعم از مردم ایران این رفتار مامور ایرانی را به شدت نکوهش کرده و با زن مهاجر افغان ابراز همدردی کرده اند.

سفارت افغانستان در تهران با نشر پیامی در فیسبوک نگاشتهاست که در اثر "شکایت بعضی از نمایندگان" مهاجرین افغان مقیم ایران این موضوع با مقام‌های ایرانی در میان گذاشته شده است. در این پیام آمده است: "از جانب ایشان وعده سپرده شد که، موضوع را به طور جدی وقانونی بررسی و نتایج آنرا با این سفارت شریک خواهند ساخت."

پولیس تهران نیز با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در بارۀ "برخورد با یک مادر افغانستانی" در اردوگاه عسکرآباد دستور رسیدگی ویژه صادر شده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از بیانیۀ معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق تهران تهران نگاشته است که "دستور ویژه، بر بررسی دقیق و سریع" این رویداد صادر شده است.

ایرنا به نقل از متن این اعلامیه نوشته است: "پلیس اجازه نمی‌دهد حقی از کسی ضایع شود و به محض تکمیل تحقیقات، جزییات این اتفاق اطلاع رسانی می‌شود."

برخورد نیروهای انتظامی و مسوولان ایرانی با مهاجرین افغان، هر ازگاهی خبرساز شده و واکنش‌هایی را در ایران و افغان بر می‌انگیزد.

غرق شدن مهاجرین افغان توسط مرزبانان ایرانی، گلوله باری پولیس ایران بر موتر حامل مهاجرین غیرقانونی افغان و بدرفتاری چند مامور پولیس ایران با جمعی از مهاجران افغان در یکی از نواحی مرزی ایران، از مواردی است که در چند سال اخیر واکنش‌های جدی را پی داشته است.

XS
SM
MD
LG