لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع افغانستان از کشته‌شدن ۱۳۴ جنگجوی طالبان خبر داد


وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در شبانه روز گذشته در درگیری میان نظامیان افغان و طالبان در ده ولایت این کشور ۱۳۴ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز سه شنبه نهم مارچ (۱۹ حوت) به صدای امریکا گفت که همچنان در نبردهای ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵ جنگجوی طالبان زخمی شده اند.

آقای امان افزود که در میان افراد کشته‌شدۀ طالبان، پنج سردستۀ این گروه نیز شامل اند. او گفت که درگیری‌های شبانه روز گذشته در ولایت‌های زابل، کابل، فاریاب، بلخ، هلمند، فراه، غزنی، هرات و قندهار میان طالبان و نیروهای افغان به وقوع پیوسته است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همچنان افزود که در ۲۴ ساعت گذشته، طالبان در ۲۲ ولایت این کشور تحرکات ضد امنیتی داشته که این تحرکات شامل "حملات تهاجمی، انداخت‌های ثقیله و خفیفه، ترور، کمین، و انفجار ماین" بوده است.

آقای امان تاکید کرد که بسیاری حملات طالبان توسط نظامیان افغان دفع شده است. او از ارایه جزییات درباره وارد شدن به تلفات نظامیان افغان در این درگیری‌ها خودداری کرد.

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که در اثر انفجار ماین کنار جاده در غزنی، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت جان باخته است. همچنان مقام‌های محلی دایکندی گفته اند که طالبان دیشب بر یک پوستۀ نیروهای اردوی منطقوی در ولسوالی پاتوی این ولایت حمله کردند که در این درگیری‌، چهار منسوب اردوی افغان کشته و دو سرباز دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG