لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن نامزدی چارلز براون را به صفت لوی درستیز عمومی قوای مسلح امریکا اعلام کرد 


جنرال چارلز بروان و جو بایدن، رییس جمهور امریکا

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، امروز ۲۵ می (چهارم جوزا) جنرال چارلز براون را برای کرسی لوی درستیز عمومی قوای مسلح امریکا نامزد کرد و از این پیلوت سیاه‌پوست به صفت یک قهرمان یاد‌آوری کرد.

اگر مجلس سنا نامزدی این جنرال قوای هوایی را تایید کند، براون مشاور ارشد نظامی رییس جمهور بایدن خواهد شد و در کنار لوید آستن، وزیر دفاع امریکا، دومین جنرال سیاه‌پوستی خواهد بود که در کنار هم دو بلندترین کرسی‌ نظامی را رهبری می‌کنند.

بایدن گفت: "جنرال براون یک مبارز از صفوف مبارزین پرافتخار است."

براون ریکارد ۳۰۰۰ ساعت پرواز، به شمول ۱۳۰ ساعت پرواز محاربوی دارد و رییس جمهور بایدن در مراسم نامزدی وی گفت که این جنرال می‌داند که چه زمانی مقاومت کند و چه گونه خونسرد باشد.

جنرال چارلز براون در حال حاضر منحیث لوی درستیز نیروهای هوایی امریکا ایفای وظیفه می‌کند.

جنرال چارلز بروان
جنرال چارلز بروان

رییس جمهور ایالات متحده با تمجید از براون گفت که "منحیث کسیکه وظیفه‌اش به او دانش دست اول بی مانند عملیات های نظامی امریکا در سراسر جهان را داده است، این جنرال توانسته است احترام متحدین و شرکای ما را کسب کند".

پس از کولن پاول که از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ منحیث لوی درستیز عمومی قوای مسلح امریکا بود، جنرال براون دومین مرد سیاه‌پوست خواهد بود که به این سمت گماشته می‌شود.

بایدن افزود که منحیث مقام ارشد نظامی پنتاگون، جنرال براون برای حفظ نیروهای محاربویی کار خواهد کرد که قابلیت جلوگیری و شکست هر گونه تهدید بالقوه را داشته باشد.

در صورت تاییدی مجلس سنا کانگرس، جنرال براون جایگاه جنرال مارک میلی، لوی درستیز عمومی قوای مسلح امریکا را خواهد گرفت که دورهٔ چهار ساله او در این سمت در ماه سپتمبر پایان میابد.

XS
SM
MD
LG