لینک های دسترسی

Breaking News

الیس ویلز خواهان اقدامات قانونی علیه 'مقام‌های مفسد' در افغانستان شد


به دنبال بازداشت برخی از مقامات پولیس کابل، وزارت خارجه ایالات متحدۀ امریکا گفته است که دخیل بودن افسران پولیس افغانستان در قاچاق و توزیع مواد مخدر در کابل ناامید کننده است.

الیس ویلز، دستیار معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیایی جنوبی و مرکزی روز شنبه هشتم فبروی (۱۹ دلو) در صفحه تویترش نوشته است که تجارت مواد مخدر بی‌ثباتی را در افغانستان تقویت می‌کند و روند حکومت‌داری خوب و توسعۀ اقتصادی آن کشور را تضعیف خواهد کرد.

خانم ویلز همچنان نوشته است: "برای تطبیق قانون، مهم است تا در برابر مقام‌های مفسد اقدام شود".

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان روز پنجشنبه (۱۷ دلو) به خبرنگاران گفت که میان احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه کابل، آمر کشف مبارزه با مواد مخدر حوزه پنجم شهر کابل، قوماندان گروه عملیاتی مدیریت مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه کابل، معاون مدیریت کنترول مواد کمیایی پولیس مبارزه با مواد مخدر کابل و آمر تحلیل و ارزیابی مدیریت مبارزه با مواد مخدر پولیس به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر بازداشت شده اند.

در همین حال، محمد مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله افغانستان برای پولیس کابل دو ماه فرصت داده تا افراد شبکه‌های توزیع مواد مخدر را بازداشت کنند.

سخنگوی وزارت داخله گفته است، بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که بازداشت آن عده از افرادی که در خرید و فروش مواد مخدر در سطح پایین دخیل اند، تاثیری روی عرضه مواد مخدر ندارد و نیاز است تا تلاش‌ها برای بازداشت قاچاقبران و توزیع کنندگان مواد مخدر افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG