لینک های دسترسی

Breaking News

شرکت امریکایی به ۲۰ هزار پناهجوی افغان اسکان موقت فراهم می‌کند


شرکت ایر بی ان بی، که در بخش تسهیلات و فراهم آوری منازل کرایی و سیاحتی در امریکا و سراسر جهان فعالیت دارد، به پناهجویان افغان موقتاً محلات زیست رایگان را فراهم می‌کند.

با آنهم این شرکت نگفته است که این خدمات برای چه مدت بوده و چگونه فراهم می‌شود.

براین چسکی، رییس اجرایی این شرکت امروز ۲۴ اگست (دوم سنبله) در صفحهٔ تویترش نوشته است: "سر از امروز، ایر بی ان بی، روند توزیع خانه به ۲۰ هزار مهاجر افغان را در سراسر جهان به گونهٔ‌ رایگان آغاز می‌کند."

با آنکه آقای چسکی در مورد این برنامه معلومات بیشتر ارایه نکرده، اما گفته است که بیجا شدن و اسکان مجدد مهاجرین افغان در امریکا و سایر جا‌ها یکی از بزرگترین بحران‌های بشری کنونی است و "ما باید احساس مسوولیت کرد و دست به کار شویم".

رییس این شرکت اظهار امیدواری کرده است که این اقدام او سبب شود تا سایر تاجران نیز گام‌های مشابه بردارند. او گفته است: "وقت را ضایع نکنید."

این در حالی است که هزاران شهروند افغان، پس از تصرف کابل توسط گروه طالبان افغانستان را ترک کرده یا هم در اطراف میدان هوایی کابل در تلاش بیرون شدن از این کشور اند.

ایالات متحده گفته است که از ۱۴ اگست به اینسو، در حدود ۳۷۰۰۰ نفر را یا به بیرون از افغانستان انتقال داده و یا هم روند انتقال آنان را تسهیل بخشیده است.

XS
SM
MD
LG