لینک های دسترسی

Breaking News

ارگ: اپوزسیون درون حکومتی منطق حقوقی ندارد


همایش "ائتلاف نجات افغانستان" روز سه شنبه در شهر مزار شریف برگزار شد

ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که ائتلاف‌‌ها و اپوزسیون درون حکومتی فاقد منطق حقوقی، سیاسی و بین المللی است.

اشارۀ ریاست جمهوری افغانستان به همایش مسما به "ائتلاف نجات افغانستان" در شهر مزارشریف می باشد که از سوی شماری از مقام‌های ارشد حکومت افغانستان از جمله صلاح الدین ربانی وزیر خارجه، محمد محقق معاون ریاست اجرائیۀ افغانستان و عطا محمد نور والی بلخ برگزار شده بود.

سید شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، گفت که این همایش پیام واضح و روشن نداشته و خواست‌های برگزار کنندگان آن بیش از آنکه طرح بدیل برای بیرون رفت از مشکلات افغانستان داشته باشد، متکی به خواست‌ها و اغراض شخصی آنان می باشد.

واکنش ریاست جمهوری افغانستان به همایش ائتلاف نجات افغانستان در بلخ
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

عطا محمد نور و محمد محقق از چهره های اصلی این ائتلاف، در این همایش یکبار دیگر ریاست جمهوری افغانستان را به "استبداد و انحصارگری قدرت" متهم کردند.

ائتلاف نجات افغانستان که از سوی عطا محمد نور، جنرال عبدالرشید دوستم و محمدمحقق در ترکیه شکل گرفت، قرار است در آیندۀ نزدیک در یک نشست در کابل اعلامیه شان را به صورت رسمی اعلان کنند.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG