لینک های دسترسی

Breaking News

حملات قوای سوریه در ادلب هشت کشته برجاگذاشت


در اثر حملات قوای حکومت سوریه بر مواضع شورشیان در ولایت ادلب آن کشور حد اقل هشت نفر روز جمعه کشته شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در برتیانیا، گفته است که پس از توافق ماه سپتمبر میان روسیه و ترکیه مبنی بر غیر نظامی ساختن این منطقه، این بزرگترین رقم کشته شدگان در ولایت ادلب سوریه می باشد.

در جنگ سوریه، روسیه از حکومت بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه حمایت می کند و ترکیه از مخالفین حکومت آن کشور حمایت می کند.

حکومت سوریه در تلاش است تا مناطق تحت کنترول شورشیان را در ادلب و اطراف آنرا تصرف کند.

ملل متحد می گوید که حدود سه میلیون نفر در ادلب و مناطق تحت تصرف شورشیان سوری زندگی می کنند.

مقامات روسی گفته اند که شورشیان سوری تلاش دارند تا توافق میان مسکو و انقره را در ولایت ادلب برهم زنند و دمشق نیز گفته است که به نظر می رسد ترکیه مایل به تطبیق توافق نیست. اما مقامات ترکیه گفته اند که آنان مطابق پلان عمل کرده اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در برتانیا گفته است که پس از توافق ماه سپتمبر میان روسیه و ترکیه، تبادل آتش میان قوای سوری و شورشیان آن کشور همچنان ادامه داشته است.

پس از توافق ماه سپتمبر، حد اقل تا حال ۱۸ نفر در اثر حملات حکومت سوریه در ولایت ادلب کشته شده است.

ولایت ادلب توسط شماری از گروه های شورشی ضد حکومت دمشق کنترول می شود که قویترین آن گروه موسوم به تحریر الشام است؛ گروهی که متشکل از تندروان جبهۀ النصره، یکی از گروه های وابسته به شبکۀ القاعده می باشد.

حکومت به رهبری بشارالاسد پس از هفت سال جنگ توانست با حمایت نظامی روسیه، ایران و گروه حزب الله لبنان، گروه های شورشی و داعش را در سوریه شکست داده و شورشیان را در ولایت ادلب محدود و محاصره کند.

طبق برآورد کمیسیون اقتصادی و اجتماعی ملل متحد برای غرب آسیا، خسارات مادی جنگ – آسیب‌های وارده به خانه‌ها، جاده‌ها و زیربناها- در سوریه به۱۲۰ میلیارد دالر می رسد.

در جنگ داخلی سوریه، بیش از ۴۷۵ هزار نفر کشته و میلیون ها شهروند آن کشور یا از خانه های شان بیجا شدند و یا مجبور به ترک کشور شان شدند.

XS
SM
MD
LG