لینک های دسترسی

Breaking News

والی بلخ: عبدالله عبدالله با آرای مردم معامله کرد


آقای نور طرفدار سرسخت عبدالله عبدالله در زمان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری بود
آقای نور طرفدار سرسخت عبدالله عبدالله در زمان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری بود

عطا محمد نور والی بلخ از رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی سخت انتقاد کرد و او را به معامله‌گری با آرای مردم متهم کرد.

والی بلخ، در سومین سالروز درگذشت مارشال محمد قسیم فهیم گفت که آنچه را متحدین سیاسی شان انتظار داشتند، انجام نیافته و او به نمایندگی از حزب جمعیت اسلامی از آنان پوزش خواست.

آقای نور گفت "دو سال ما همرایشان سرگردان بودیم که او داکتر صاحب! در امر و نهی شریک باش حق ات را بگیر و صلاحیت ات را بگیر، برای متحدین خود حقش را بده، ده ها وصدها کادر ما در سراسر افغانستان از اقوام مختلف بدون کار است ما می‌دانیم که برای تمامی مردم چوکی نمی‌رسد، ولی به نمایندگی از آنان از هر ولایت چند نفر می‌توانست که به حقی میرسید، که متاسفانه نشد".

انتقاد تند عطا محمد نور از عبدالله عبدالله
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

با اینحال آقای نور وضاحت نداد که رییس اجراییه در کدام بخش نتوانسته است خواسته های متحدان سیاسی اش را برآورده کند و مشخصاً در کدام زمینه با آرای طرفدارانش معامله کرده است.

والی بلخ گفت گزینش شماری از افراد در کابینه حکومت خط قرمز برای حزب جمعیت بود، اما به گفتۀ وی ریاست اجراییه بدون در نظر گرفتن شرایط و خواست های آنان به این گزینش ها نظر مثبت داد.

به قول آ قای نور ریاست اجراییه بدون تعهدات حزب جمعیت، از خطوط قرمز گذشته است گذشته است. آقای نور گفت "من با آدرس نادری هیچ حرفی ندارم، ما حرف خود را در برابر سرتیم خود داریم که همیشه حقوق تیم ما را به خاطر باقی ماندن خودش و چهار تا مشاورش در کاخ، به پای دیگران ریخته همیشه در پای معامله نشسته و از ارزش ها و حقوق ما دفاع نتوانسته است".

اظهارات آقای نور در مورد گزینش نادر نادری
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

سرپرست ولایت بلخ گفت "ما همۀ فدا کاری ها را به پای کسی ریخیتیم که امروز توانایی و جرات این را ندارد که این امانتداری را تواناییش را ندارد که حفظ بکند و واقعاً نمایندگی بکند".

عطا محمد نور در سخنرانی امروز خود در بلخ از تعیینات اخیر در کابینه حکومت شکایت کرده گفت که برای پاسداری از حقوق مردم در بازی های آینده سیاسی به میدان رقابت خواهد آمد.

والی بلخ گفت که در انتخابات آینده رقابت می‌کند
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

انتقادات آقای نور از رئیس اجرائیه، شریک هم حزبی اش، در حالی صورت می گیرد که اخیراً ریاست جمهوری افغانستان پس از سلسله گفتگوها با آقای نور، به برآورده ساختن برخی خواست‌های وی توافق کرد.

آقای نور گفت که تا یک هفتۀ دیگر نتایج مذاکرات اش را با حکومت اعلام خواهد کرد. او گفت که در نتیجۀ مذاکرات وی با ارگ، آن خواست‌ها برآورده خواهد شد که عبدالله عبدالله تا کنون نتوانست آن را برآورده سازد.

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی با وصف تماس های مکرر، از ابراز نظر آنی در مورد اظهارات اخیر عطا محمد نور خود داری کرده است.

XS
SM
MD
LG