لینک های دسترسی

Breaking News

برفکوچ در کنر جان ۱۵ نفر را گرفت


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت کنر گفته اند که در نتیجۀ سرازیر شدن برفکوچ در این ولایت، ۲۰ نفر زیر برف شده است.

خبرگزاری دولتی باختر به نقل از مقام‌های این ولایت روز دوشنبه هفتم فبروری (۱۸ دلو) گزارش داده است که این برفکوچ شب گذشته در ولسوالی دانگام این ولایت سرازیر شده است.

مسوولان محلی ولایت کنر گفته اند که تا کنون اجساد ۱۵ نفر از زیر برف بیرون کشیده شده و پنج نفر دیگر هنوز هم ناپدید اند.

در این حال، یک باشندۀ ولسوالی دانگام به صدای امریکا گفت که باشندگان محل تا کنون اجساد ۱۰ نفر را از زیر برف بیرن کرده اند. این شاهد عینی همچنین گفت که در اثر سرازیر شدن این برفکوچ، نه نفر، به شمول زنان و کودکان زخمی شده اند.

آنان گفته اند که تلاش‌ها برای بیرون کشیدن افراد باقی مانده از زیر برف جریان دارد. گفته می‌شود که در میان قربانیان این حادثه طبیعی، زنان و کودکان نیز شامل اند.

بر اساس معلومات ابتدایی این رویداد طبیعی خسارات هنگفتی به باشندگان ولسوالی دانگام وارد کرده است.

این در حالی است که پیش از این وزارت مبارزه با حوادث طبیعی حکومت طالبان گفته بود که در پی چندین حادثه طبیعی در بخش‌های این کشور، حدود ۴۰ نفر کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

برفباری‌های سنگین از دو روز پیش در بخش‌های افغانستان آغاز شده و هنوز هم در نقاط کوهستانی ادامه دارد.

وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ولایات، بدخشان، پنجشیر، بامیان، دایکندی، غور، سرپل، میدان وردک، غزنی، پروان، کابل، کنر، نورستان و برخی ولایات دیگر شاهد برفباری‌های شدید بوده اند.

بر اساس معلومات این وزارت در حال حاضر، تمامی راه‌های عمومی به، شمول شاهراه سالنگ، به روی ترافیک باز شده و تلاش‌ها برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌ها به مرکز ولایات جریان دارد.

XS
SM
MD
LG