لینک های دسترسی

Breaking News

سه شاهراه بزرگ افغانستان به دلیل برفباری‌های سنگین مسدود شد


شاهراه سالنگ
شاهراه سالنگ

ریاست حفظ و مراقبت‌ سالنگ‌ها می‌گوید که به دلیل برف‌باری‌های سنگین و طوفان، شاهراه سالنگ به روی رفت و آمد ترافیک مسدود شده است.

عبیدالله عبید، رییس این اداره روز یکشنبه ششم فبروری (۱۷ دلو) در پیامی به خبرنگاران گفت که شاهراه سالنگ از شب گذشته به این‌سو به روی ترافیک مسدود شده و تلاش‌ها برای بازگشایی آن جریان دارد.

شاهراه سالنگ دست‌کم ۱۰ ولایت شمال و شمال شرق افغانستان را به مرکز و ولایات دیگر وصل می‌کند که از آغاز برفباری‌های امسال، چندین بار است که به گونۀ موقت مسدود می‌شود.

در این حال، وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان می‌گوید که برفباری از روز گذشته به این‌سو در برخی از ولایات آغاز شده و تا کنون جریان دارد.

محمد اشرف حق‌شناس، معاون سخنگوی این وزارت به صدای امریکا گفت که در حال حاضر، شاهراه بامیان – کابل و دایکندی به روی رفت و آمد موترها مسدود است.

آقای حق‌شناس افزود که این شاهراه در قسمت‌های کوتل حاجگک، دشت دیوالی – بازار پنجاب، آب‌قول کرمان و ورس – کوتل قناق مسدود شده است.

معاون سخنگوی وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان همچنین گفت که برفباری‌های سنگین روز گذشته باعث مسدودن شدن شاهراه غور – کابل و راه‌های مواصلاتی این ولایت به ولسوالی‌های آن نیز شده است.

بر اساس معلومات این وزارت در حال حاضر، برفباری شدید در کابل، میدان وردک، پروان، پنجشیر، بدخشان و بغلان نیز جریان دارد.

وزارت فواید عامه تاکید کرده است که تلاش‌ها را برای بازگشایی شاهراه‌های بزرگ و راه‌های مواصلاتی در بخش‌های این آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG