لینک های دسترسی

Breaking News

عملیات نجات مسافران گیرماندهٔ برف در بامیان


شب گذشته بیش از ۴۰۰مسافر که در کوتل شاطوی ولسوالی پنجاب بامیان به دلیل ریزش سنگین برف گیرمانده بودند توسط گروه عملیاتی کمیته مبارزه با حوادث بامیان نجات داده شدند.

عبدالرحمن احمدی، سخنگوی والی بامیان روز سه شنبه (۲۸حوت) در این باره به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت: " حوالی ساعت نه ونیمتا ۱۰ شب گذشته گروه نجات در ساحۀ کوتل شاتو رفتند و موفق شدند که بیش از۱۵۰ موتر که شامل ۴۰۰ مسافر مشمول زنان، کودکان و کهن سالان بودند را نجات دادند".

آقای احمدی افزود که مسافران گیرمانده در برف، از ولایات دایکندی، غور و بامیان بودند که در حال حاضر در بازار نیک ولسوالی یکه ولنگ بامیان در جاهای امن جابجا شده اند.

ازسویی هم بارش برف‌های سنگین شب گذشته در ولایات بامیان و دایکندی؛ برخی از مسیرهای مواصلاتی این دو ولایت را بروی مسافران مسدود کرده است.

سید انور علی رحمتی، والی دایکندی گفت که ریزش برف‌، شب گذشته مسیرهای برخی از ولسوالی‌ها را مسدود کرده است و همچنان مسیر دایکندی در ساحۀ کوتل قوناق، مرز بین دایکندی و بامیان نیز مسدود شده است.

در همین حال، غلام نبی قنبری، یکی از مسوولان ریاست فواید عامه بامیان گفت که ریزش برف‌های سنگین، مسیرهای کوتل حاجی‌گگ، که بامیان را از طریق میدان وردک با کابل وصل می‌سازد و کوتل‌های شاطو و قوناق بر روی ترافیک مسدود اند.

آقای قنبری،گفت: " برف پاکی به شدت در مسیرهای مختلف جریان دارد".

مقام‌های محلی بامیان و دایکندی از مسافران خواسته اند که بخاطر موجودیت خطرات برف‌کوچ برای امروز از مسافرت در مسیرهای مواصلاتی این ولایت‌ها خود داری کنند زیرا خطر جدی برفکوچ در این مسیرها هنوز هم وجود دارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG