لینک های دسترسی

Breaking News

نشست بیجینگ در مورد افغانستان به تعویق افتاد


نشست بیجینگ که قرار بود در اواخر ماه جاری میلادی به خاطر بحث روی صلح در افغانستان برگزار شود، به تعویق افتاد.

خبرگزاری اسوسیتد پرس به نقل از مقام های که نخواسته اند از آنان نام برده شود، روز جمعه (سوم عقرب) گزارش داد که نشست "بین الافغانی" بیجینگ برای مدت کوتاه به تعویق افتاده اما تاریخ جدید برای برگزاری این نشست تا حالا تعیین نشده است.

دلیل به تعویق افتادن نشست بیجینگ تا اکنون معلوم نمی باشد اما پیش از این وزارت دولت در امور صلح افغانستان گفته بود که کابل بر همه شمول بودن و نقش مرکزی دولت افغانستان در این نشست تاکید دارد.

قرار بود این نشست با میزبانی چین و با اشتراک یک هیات طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه در قطر، در هفتم و هشتم عقرب برگزار شود.

بر بنیاد گزارش اسوسیتد پرس، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان مخالف اشتراک نمایندگان دولت این کشور در نشست بیجینگ بود اما او ناوقت روز جمعه تصمیم اش را تغییر داد و گفت که دولت افغانستان نمایندگان خود را برای اشتراک در این نشست به چین می فرستد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان نیز روز جمعه گفت که حکومت این کشور در "یک فرصت مناسب" فهرست اشتراک کنندگان در نشست بیجینگ را با حکومت چین در میان خواهد گذاشت.

نشست بیجینگ در حالی به تعویق افتاد که در نشستی که بین نمایندگان امریکا، روسیه، چین و پاکستان روز جمعه در مسکو برگزار شد، چین، روسیه و پاکستان از امریکا خواستند تا مذاکرات با گروه طالبان را از سر بگیرد.

XS
SM
MD
LG