لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن رسماً رقیب انتخاباتی ترمپ شد


جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری امریکا، شام پنجشنبه ۲۰ اگست (۳۰ اسد) در چهارمین و آخرین شب کنوانسیون ملی حزب دموکرات، رسماً نامزدی این حزب را در انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر پذیرفت.

آقای بایدن در سخنرانی اش بر دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده تاخت و گفت که آقای ترمپ در خصوص همه‌گیری کروناویروس مسوولیت نگرفت و از رهبری تلاش‌ها برای مهارکردن این بحران امتناع ورزید.

جو بایدن گفت که با اینهمه، رییس جمهور ترمپ هنوز هم طرحی برای مقابله با همه‌گیری کروناویروس ندارد و "در حفاظت از امریکا ناکام شده است...و این نابخشودنی است".

آقای ترمپ پس از سخنرانی جو بایدن در یک پیام تویتر نوشت: "در ۴۷ سال، جو هیچ یک از کارهایی را که اکنون در مورد آن صحبت می‎کند، انجام نداد. او هرگز تغییر نخواهد کرد، فقط حرف می‌زند!"

شام چهارشنبه، کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفورنیا رسماً معاونیت جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا پذیرفت.

خانم هریس در سخنرانی به مناسبت پذیرش نامزدی اش به شدت از کارکرد دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده برای رسیدگی به همه‌گیری کروناویروس انتقاد کرد. او همچنان بر ضرورت مبارزه با نژادپرستی در امریکا و مساوات در پرتو قانون تاکید کرد.

پس از این سخنرانی، رییس جمهور ترمپ در یک پیام تویتر، ظاهراً در واکنش به سخنان خانم هریس در مورد نژاد پرستی نوشت: "مگر او (هریس) نبود که وی (بایدن) را نژادپرست خوانده بود؟؟؟ او (هریس) نگفته بود که وی (بایدن) نالایق بود؟؟؟"

آقای بایدن از سال ۲۰۰۸ تا۲۰۱۶ معاون ریاست جمهوری امریکا بود و پیش از آن برای ۳۶ سال عضو مجلس سنای کانگرس ایالات متحده بود. او در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر، تا مراسم تحلیف ۷۸ ساله شده و سالمندترین رییس جمهور امریکا خواهد بود.

کنوانسیون‌های ملی احزاب دموکرات و جمهوریخواه امریکا برای اعلام رسمی نامزدان این دو حزب در انتخابات ریاست جمهوری، در گذشته طی مراسم بزرگ برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل همه‌گیری کروناویروس به گونۀ مجازی برگزار شده و اکثر سخنرانی‌ها از قبل ثبت شده است.

کنوانسیون حزب جمهوریخواه از دوشنبه تا پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد و رییس جمهور ترمپ به تاریخ ۲۷ اگست در سخنرانی از قصر سفید، نامزدی اش را خواهد پذیرفت.

XS
SM
MD
LG