لینک های دسترسی

Breaking News

تطبیق واکسین کووید۱۹ به کارمندان حکومت امریکا اجباری می‌شود - منبع


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده قصد دارد تا تطبیق واکسین کووید۱۹ را برای تمام کارمندان و قرادادی‌های حکومت فدرال امریکا الزامی کند.

یک منبع آگاه از موضوع گفت که قرار است آقای بایدن فرمان اجرایی را روز پنجشنبه نهم سپتمبر (۱۸ سنبله) امضا کند که دریافت واکسین کووید۱۹ را برای میلیون‌ها کارمند و قراردادی‌هاییکه در حکومت فدرال امریکا کار می‌کنند، اجباری بسازد.

رییس جمهور بایدن در ماه جولای از تمام کارمندان فدرال خواست تا واکسین کنند، در غیر آن به گونۀ منظم نتیجۀ منفی آزمایش کووید۱۹ را به ادارات مربوطۀ فدرال ارایه کرده و ماسک بپوشند.

شیوع گونۀ دلتای کروناویروس در ایالات متحده که به شدت ساری است، سبب شده است تا حکومت ایالات متحده این اقدام را روی دست گیرد.

بر اساس آمار ادارۀ مدیریت و بودجۀ حکومت فدرال امریکا، در سال ۲۰۲۰ شمار کارمندان حکومت فدرال امریکا، به شمول قوای نظامی این کشور، به ۴.۲ میلیون نفر می‌رسید.

منبع همچنین اضافه کرد که به عنوان بخشی از تلاش برای واکسیناسیون، وزارت دفاع، وزارت امور نظامیان بازنشسته‌، خدمات صحی مردم بومی (اندیین) و موسسه ملی صحی کمپاین واکسیناسیون الزامی خود را که حدود ۲.۵ میلیون نفر را در بر می‌گیرد، به زودی تکمیل می‌کند.

وزارت امور نظامیان بازنشستۀ امریکا نخستین ادارۀ فدرال امریکا بود که تطبیق واکسین کووید۱۹ به کارکنان صحی آن اداره را جبری اعلام کرد.

به دنبال آن لوید آستن،​ وزیر دفاع ایالات متحده به تاریخ ۲۵ اگست (سوم سنبله) به سربازان امریکایی دستور داد تا واکسین کووید۱۹ را فورا دریافت کنند.

جین ساکی، سخنگوی قصرسفید گفت که آقای بایدن در سخنرانی روز پنجشنبه خود روی برنامه‌های جدید برای واکسیانسیون بیشتر افراد، حفاظت از افرادی که قبلاً واکسین شده اند و باز نگه داشتن مکاتب تمرکز خواهد کرد.

بر اساس معلومات مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده بیش از ۵۳ در صد امریکایی‌ها کاملاً واکسین شده اند که دو سوم حصه جمعیت بزرگسال این کشور را تشکیل می‌دهد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده بیماری کووید۱۹ تاکنون بیشتر از ۴۰ میلیون نفر را در امریکا مصاب کرده که از جمله ۶۵۲ هزار آنان جان‌هایشان را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG