لینک های دسترسی

Breaking News

تطبیق واکسین کووید۱۹ به نظامیان امریکایی اجباری شد


لوید آستن،​ وزیر دفاع ایالات متحده،​ روز چهار شنبه ۲۵ آگست (سوم سنبله) به سربازان امریکایی دستور داد تا واکسین کووید۱۹ را فورا دریافت کنند.

آقای آستن طی یادداشتی خطاب به اردوی امریکا گفته است که "به منظور دفاع از ملت،​ به قوای صحتمند و آماده نیاز داریم. پس از مشورهٔ محتاطانه با مختصصین طبی،​ رهبری نظامی و حمایت رییس جمهور،​ تصمیم گرفتم تا تطبیق واکسین کووید۱۹ را [به نظامیان امریکایی] اجباری بسازم و اینکار برای دفاع و محافظت امریکا ضروری است."

این دستور دو روز پس از آن صادر شد که اداره غذا و ادویهٔ‌ ایالات متحده به واکسین کووید۱۹ شرکت فایزر جواز نهایی تطبیق را داد و شرایط را برای ۸۰۰ هزار نیروی امریکایی مساعد کرد تا این واکسین را دریافت کنند.

در دستور وزیر دفاع امریکا مشخص نشده است که تطبیق واکسین کووید۱۹ برای قوای امریکایی چه زمانی تکمیل شود. اما از شاخه‌های نظامی ایالات متحده خواسته شده است تا از پیشرفت این دستور گزارش بدهند.

اردوی امریکا واکسین کووید۱۹ را بر سربازان خود در داخل و خارج از ایالات متحده تطبیق خواهد کرد. اعضای اردوی امریکا همچنان می توانند به انتخاب خود واکسین بیماری کووید۱۹ را تطبیق کنند.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا ۲۵ آگست (سوم سنبله) نزدیک به ۳۸ میلیون و ۲۱۸ هزار نفر در سراسر ایالات متحده به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند که از آن جمله ۶۳۲ هزار و ۲۲۳ نفر به اثر این بیماری کشنده جان باخته اند.

حکومت ایالات متحده گفته است که تا حال ۱۷۱.۴ میلیون نفر در سراسر امریکا کاملا واکسین شده اند و ده‌ها میلیون نفر دیگر کم از کم یک دوز واکسین کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

XS
SM
MD
LG