لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن: زمستان،‌ بیماری‌ها و مرگ در راه است،‌ واکسین کنید 


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده از فرارسیدن یک زمستان "بیماری‌های متعدد و مرگ" برای آنانی هشدار داد که تا اکنون واکسین کووید۱۹ دریافت نکرده اند.

این در حالی است که رهبران هفت اقتصاد بزرگ جهان نوع جدید جهش‌یافتهٔ کروناویروس (اومیکرون) را بزرگترین تهدید برای صحت‌ عامهٔ جهان عنوان کردند.

رییس جمهور ایالات متحده گفت که یگانه راه محافظت در مقابل این ویروس، واکسین کردن است.

قصر سفید گفته است که ادارهٔ آقای بایدن قصد ندارد اقدامات محدود کننده‌ای را روی دست گیرد، اما بر تطبیق واکسین تاکید دارد.

دانشمندان هنوز هم در مورد این که اومیکرون چقدر خطرناک است، پاسخ دقیقی ندارند، اما معلومات ابتدایی نشان می‌‌دهد که این نوع ویروس در مقابل واکسین‌ها بیشتر مقاوم بوده و در مقایسه با نوع دلتای آن سریعتر سرایت می‌کند.

سازمان جهانی صحت در جریان هفتهٔ جاری گفت که گسترش اومیکرون در ۷۷ کشور گزارش شده است، اما احتمال دارد که در بسیاری از کشور ها سرایت کرده باشد و سطح ابتلا به آن نیز بیشتر باشد.

بر اساس ارقام مراکز کنترول و وقایهٔ امراض ایالات متحده، سطح مرگ و میر روزمره کووید۱۹ در این کشور در حالی به ۱۱۵۰ نفر می‌رسد که در جریان دو هفتهٔ نخست ماه دسمبر سطح ابتلا به این ویروس ۳۵ درصد افزایش یافته است.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده تا اکنون بیش از ۵۰ میلیون مورد ابتلا به کووید۱۹ را ثبت کرده است که از این میان در حدود ۸۰۴ هزار نفر جان باخته اند.

در سطح جهان، رقم ابتلا به کووید۱۹ به بیش از ۲۷۳ میلیون نفر رسیده است که از این میان بیش از پنج میلیون نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG