لینک های دسترسی

Breaking News

پناهجویان گیرمانده در مرز بوسنیا و کرویشیا: ما را فراموش نکنید


پناهجویان مستقر در یک کمپ در مرز بوسنيا و کرویشیا
پناهجویان مستقر در یک کمپ در مرز بوسنيا و کرویشیا

درحالیکه توجه جهان به بحران پناهجویان مستقر در مرز میان بلاروس و پولند معطوف شده، پناهجویان مستقر در مرز بوسنیا و کرویشیا که شماری زیادی آنان را افغان‌ها تشکیل میدهند، روز جمعه ۱۲ نومبر (۲۱ عقرب) از جهانیان خواستند که آنان را فراموش نکنند.

این پناهجویان که شماری زیادی آنان را زنان حامله و کودکان تشکیل می‌دهند، امکانات گرم کردن خیمه‌های شان را ندارند و شب‌های سرد و مرطوب خزان را با بسیار مشکلات سپری می‌کنند.

اندریا کوستا، مسوول یک نهاد خیریه مهاجرین که از این کمپ پناهجویان دیدار کرد گفت: "خانواده‌های زیادی با کودکان شان در این وضعیت در اینجا به سر می‌برند، این‌ها همه از افغانستان آمده اند، ما همه می‌دانیم که وضعیت در افغانستان چگونه است."

آقای کوستا افزود: "آنان حق دارند به اروپا بیایند و ما از برخورد کشورهای عضو اتحادیه اروپا با آنان در مرزهای شان، ناراض استیم."

ادعا می‌شود که پولیس کرویشیا برضد آن پناهجویان که تلاش می‌ورزند وارد آن‌کشور شوند، از خشونت کار می‌گیرد.

سه افسر نیروهای ویژه این کشور پس از نشر یک ویدیوی که در آن، آنان در حالت لت وکوب پناهجویان دیده می‌شوند از وظایف شان سبکدوش شدند.

این درحالیست که در مرز میان بلاروس و پولند صدها تن از پناهجویان در هوای سرد گردهم آمده اند و تلاش می‌ورزند که از سیم‌های خاردار مرز پولند عبور کنند و خود را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برسانند.

مقامات پولند، روسیه و بلاروس را متهم می‌کنند که این دو کشور با گردهم آوردن هزاران پناهجو درمرز آن‌کشور، تلاش دارند تا امنیت اروپا را تهدید کنند.

وارد شدن پناهجویان غیرقانونی از طریق بلاروس به کشورهای اتحادیه اروپا، فشار را بالای کشورهای عضو این اتحادیه در حالی افزایش داده است که این کشورها خود نمی‌دانند ورود مهاجرین به این پیمانه را چگونه مهار کنند.

XS
SM
MD
LG