لینک های دسترسی

Breaking News

دو حمله‌کنندهٔ انتحاری در میدان وردک کشته شدند - مقام‌ها


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که صبح روز جمعه ۱۲ مارچ (۲۲ حوت)​ نیروهای امنیتی افغان دو حمله کنندهٔ انتحاری را در ولایت میدان وردک شناسایی کرده و از پا درآوردند.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت به خبرنگاران گفت که مهاجمان با استفاده از یک موتر مملو از مواد انفجاری قصد داشتند قراگاه قوماندانی قطعات ویژه ولایتی پولیس را مورد هدف قرار دهند، اما پیش از رسیدن به هدف در اثر گلوله‌باری نظامیان افغان موتر انفجار کرد.

آقای آرین افزود که در این انفجار، یک منسوب امنیتی افغان زخمی شده است. او تاکید کرد که جزییات نهایی در مورد این رویداد را بعداً با رسانه‌ها شریک خواهد کرد.

تا اکنون مسوولیت این حمله را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است، اما مقام‌های محلی میدان وردک، گروه طالبان را مسوول این انفجار عنوان کرده اند.

قطعهٔ ویژه ولایتی پولیس میدان وردک در منطقه "سیاه سنگ" در حومه میدان شهر موقعیت دارد که به گفتۀ مقام‌ها، این مرکز نظامی از خانه‌های مسکونی فاصله زیاد دارد.

محمدسردار بختیاری، عضو شورای ولایتی این ولایت به صدای امریکا گفت که در این انفجار به غیرنظامیان آسیب نرسیده و خسارات مالی در پی ندارد.

آقای بختیار همچنان گفت که این انفجار به حدی قوی بود که صدای آن تا بسیاری از بخش‌های این ولایت شنیده شده است.

این عضو شورای ولایتی همچنان از افزایش تحرکات طالبان در بخش‌های میدان وردک ابراز نگرانی کرد و از مقام‌های امنیتی این ولایت خواست که باید اقدامات جدی را برای تامین امنیت باشندگان این ولایت روی دست گیرند.

میدان وردک در جنوب‌غرب کابل موقعیت دارد و از ولایات ناامن افغانستان است که به گفتۀ مقام‌ها، طالبان در برخی مناطق آن، به شمول حومه‌های مرکز این ولایت حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG