لینک های دسترسی

Breaking News

اسناد محرم در خانهٔ مایک پنس کشف شد


مایک پنس، معاون رییس جمهور پیشین ایالات متحدهٔ امریکا
مایک پنس، معاون رییس جمهور پیشین ایالات متحدهٔ امریکا

یک قانونگذار ارشد امریکا روز سه‌شنبه ۲۴ جنوری (چهارم دلو) گفت که وکیل مایک پنس اسنادی را که هفتهٔ گذشته سری طبقه‌بندی شد و در خانه معاون رییس جمهور پیشین ایالات متحده کشف شد، به ادارهٔ تحقیقات فدرال، اف‌بی آی، تحویل داده است.

جیمز کامر، رییس کمیتهٔ نظارت مجلس نمایندگان از حزب جمهوریخواه،‌ با نشر اعلامیه‌ای گفت که پنس "امروز به خاطر اسناد سری که در خانه‌اش در اندیانا پیدا شده، مراجعه کرد."

به گفتهٔ کامر، مایک پنس توافق کرده تا با تحقیقات کانگرس‌"همکاری کامل" کند. پنس یکی از نامزدان احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است.

تا حالا مشخص نشده است که اسناد یافت شده در خانهٔ مایک پنس تا چه اندازه حساس و محرم طبقه‌بندی شده است.

پیش از این اسناد محرم در خانهٔ جو بایدن، رییس جمهوور ایالات متحده، نیز پیدا شده بود. برخی اسناد به دست آمده به دورهٔ کاری جو بایدن بر می‌گردد که منحیث سناتور در کانگرس ایالات متحده ایفای وظیفه می‌کرد.

پیشتر از این،‌کارمندان ادارهٔ تحقیقات فدرال در اگست سال ۲۰۲۲ در جریان بازرسی خانهٔ دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده، در ایالت فلوریدا ۱۱ مجموعه‌ای از اسناد محرم و فوق محرم را به دست آوردند.

در حال حاضر، یک هیات که از سوی وزارت عدلیهٔ ایالات متحده گماشته شده، قضیهٔ بایدن و ترمپ را زیر پیگرد و بررسی قرار داده است.

در همین حال،‌ تلویزیون سی‌ان‌ان به نقل از منابع ناشناس گزارش داده که پنس از وکیلش خواسته بود تا خانه‌اش را با "احتیاط فراوان" بازرسی کند. سارنوالان در حال حاضر چهار جبعه‌ای را بررسی می‌کنند که هفتهٔ گذشته از خانهٔ پنس پیدا شد، بخشی از این اسناد محرم طبقه‌بندی شده است.

XS
SM
MD
LG