لینک های دسترسی

Breaking News

شمار مبتلایان کووید۱۹ در افغانستان به ۱۸۲۸رسید


وزارت صحت افغانستان از ثبت ۱۲۵ واقعه جدید بیماری کووید۱۹ در ۱۸ ولایت خبر داده است که با این حساب، شمار مجموعی مبتلایان کروناویروس در این کشور به ۱۸۲۸ رسیده است.

وحیدالله مایار، مشاور و سخنگوی این وزارت روز سه شنبه ۲۸ اپریل (نهم ثور) به خبرنگاران گفت که تا اکنون ۵۸ نفر از اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته اند.

آقای مایار افزود که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۱ نمونۀ مشکوک کروناویروس در لابراتوارهای این وزارت مورد آزمایش قرار گرفته است که از این میان، ۱۲۵ مورد آن مثبت شناسایی شده است.

به گفته این وازارت ۲۱ واقعه در هرات، ۱۵ واقعه در قندهار، ۱۵ واقعه در کابل، ۱۰ واقعه در بلخ، نه واقعه در لوگر، هشت واقعه در جوزجان، هفت واقعه در پنجشیر، هفت واقعه در لغمان، واقعه در پکتیا، شش واقعه در غزنی، شش واقعه در تخار، پنج واقعه در ننگرهار، دو واقعه در هلمند، دو واقعه در میدان وردک، دو واقعه در کنر، و سه واقعه دیگر در ولایت‌های بادغیس، کاپیسا و بدخشان به ثبت رسیده اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت تا اکنون ۲۲۸ نفر در سراسر افغانستان پس از ابتلا به کووید۱۹ بهبود یافته اند.

به گفته آقای سخنگوی این وزارت تا اکنون ۹۰۵۵ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای این وزارت مورد آزمایش قرار گرفته است.

کروناویروس برای نخستین بار در ماه دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا، این ویروس در ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان تا صبح سه شنبه ۲۸ اپریل (نهم ثور) جان بیش از ۲۱۱ هزار تن را گرفته و بیش از سه میلیون نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG