لینک های دسترسی

Breaking News

ششمین مرگ ناشی از کروناویروس در افغانستان


کارمندان شاروالی هرات هنگام دفن فردی که در اثر مبتلاشدن به کروناویروس درگذشته بود.

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر در ولایت‌های هرات و دایکندی پس از ابتلا به کروناویروس درگذشتند که با این حساب، آمار مرگ و میر ناشی این ویروس در افغانستان به شش مورد رسید.

وزارت صحت عامه افغانستان ناوقت روز جمعه از ۷ رویداد مثبت جدید کروناویروس در ولایت های هرات، غور و نیمروز خبر داد. با ثبت این واقعات شمار مبتلایان کروناویروس در ۱۹ ولایت به ۲۸۱ نفر رسید که بیشترین مبتلایان در کابل و هرات اند.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت گفت که شمار جان مرگ و میر ناشی از کروناویروس به شش تن رسیده است.

آقای مایار گفت که :"زیادترین واقعات را در هرات داریم، ۲۰۴ واقعه است."

تشدید محدودیت گشت و گذار در کابل

از سوی هم سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان خواستار تشدید محدویت بر گشت و گذار مردم در شهر کابل شده است.

آقای دانش در ششمین نشست کمیته دولتی برای مبارزه با کروناویروس از نهادهای مسوول خواسته است که "تدابیر سخت‌گیرانۀ" را در شهر کابل روی دست گیرند تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

آقای دانش تاکید کرده است که حکومت پروژه‌های اضطراری به هدف ایجاد کار در افغانستان را روی دست دارد که قرار است در کابل برای ۴۰۰۰۰ نفر شغل ایجاد شود.

او همچنان افزده که قرار است ۱۰۰۰۰ تن گندم برای خانواده‌های نیازمند در شهر کابل توزیع ‌شود.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ نخست در شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین شایع شد. بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکنز ایالات متحده این ویروس تا صبح جمعه سوم اپریل (۱۵ حمل) در ۱۸۱ کشور و قلمرو جهان، جان ۵۳۹۷۰ نفر را گرفته و بیش از یک میلیون نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG