لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان از مرگ ۸۴ بیمار دیگر کووید۱۹ خبر داد


وزارت صحت عامۀ افغانستان می‌گوید که در یک شبانه‌روز گذشته، ۸۴ بیمار کووید۱۹ در این کشور جان باخته اند که با این حساب، شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از این بیماری به پنج‌هزار و ۵۶۱ مورد رسیده است.

این وزارت روز پنجشنبه هشتم جولای (۱۷ سرطان) گفت که این افراد در ۲۳ ولایت این کشور جان باخته اند که از این میان، تنها ۲۲ مورد آن در ولایت کابل بوده است.

بر اساس معلومات این وزارت، تا کنون کابل، هرات و بلخ به ترتیب بیشترین موارد مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را داشته است، طوریکه یک‌هزار و ۷۹۲ مورد مرگ در کابل، ۵۶۰ در هرات و ۵۱۵ مورد دیگر در بلخ ثبت شده است.

همچنان وزارت صحت عامهٔ افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲۶ واقعۀ جدید را ثبت کرده است که با آن، شمار مجموعی مبتلایان کروناویروس در این کشور به ۱۳۱هزار و ۵۸۶ نفر افزایش یافت.

این واقعات در ۲۷ ولایت افغانستان ثبت شده است که هرات، کابل و غزنی به ترتیب بیشترین واقعات را گزارش داده اند.

وزارت صحت عامۀ افغانستان گفته است که موج سوم کروناویروس هنوز هم در حال گسترش است و فقط رعایت توصیه‌های بهداشتی می‌تواند جلو گستر‌ش آن را بگیرد.

کروناویروس برای نخستین‌بار در دسمبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری جهانی مبدل شد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا روز پنجشنبه هشتم جولای (۱۷ سرطان) بیش از ۱۸۵ میلیون و ۱۲۵هزار نفر در جهان به کووید۱۹ مبتلا شده که از این میان بیش از چهار میلیون نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG