لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کروناویروس در جهان از پنج میلیون نفر بیشتر شد


شمار مبتلایان کروناویروس در جهان به پنج میلیون و ۲۲ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از همه‌گیری کووید۱۹ به حدود ۳۲۹ هزار نفر رسید.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا صبح پنج‌شنبه مبتلایان کروناویروس در امریکا به بیش از یک میلیون و ۵۵۱ هزار نفر رسیده و ۹۳۴۴۰ نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

روسیه با ثبت نزدیک به ۳۱۸ هزار واقعۀ مثبت کووید۱۹، پس از ایالات متحده، بیشترین واقعات این بیماری را گزارش داده است. مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در روسیه تا صبح پنج‌شنبه به ۳۱۰۰ نفر می‌رسید.

اما از رهگذر مرگ و میر ناشی از کروناویروس، بریتانیا پس از امریکا بیشتر آمار را دارد. تا صبح پنج‌شنبه شمار مبتلایان در بریتانیا حدود ۲۵۰ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹در آن کشور ۳۵۷۸۶ نفر گزارش شده است.

پس از امریکا و روسیه، به ترتیب برازیل، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ترکیه، ایران و هند بیشترین شمار مبتلایان کروناویروس را گزارش داده اند.

در چین که همه‌گیری کروناویروس از آن منشا گرفته است، شمار مبتلایان به ۸۴۰۶۴ نفر و مرگ و میر ناشی از این بیماری به ۴۶۳۸ نفر رسیده است.

در افغانستان نیز کروناویروس سیر سریع داشته و وزارت صحت عامهٔ آن کشور تا روز پنج‌شنبه از ثبت ۸۶۷۶ واقعۀ مثبت کووید۱۹ خبر داده است که از آن جمله ۱۹۳ نفر جان باخته و ۹۳۸ بیمار شفا یافته اند.

ایران در همسایگی افغانستان بیشترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کروناویروس را در منطقه دارد. بر اساس آمار وزارت صحت ایران شمار مبتلایان کووید۱۹ در آن کشور تا صبح پنج‌شنبه ۲۱ می به ۱۲۹۳۴۱ نفر و مرگ و میر ناشی از آن به ۷۲۴۹ نفر رسیده است.

وزارت صحت ایران گفته است که کم از کم ده هزار کارکن صحی در آن کشور به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۰۰ نفر آنان در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

از جمع نزدیک به پنج میلیون بیمار کووید۱۹ در جهان تا کنون ۱.۹ میلیون نفر آنها شفا یافته اند.

با آنکه کشورهای اروپای غربی و ایالات متحدۀ امریکا بلندترین میزان ابتلا و تلفات ناشی از کروناویروس را در جهان دارند، این کشورها در تلاش اند تا اندک اندک محدودیت‌هایی را که برای جلوگیری از گسترش کروناویروس وضع بود از میان برداشته و تشبثات را بازگشایی کنند.

XS
SM
MD
LG