لینک های دسترسی

Breaking News

گسترش چشمگیر کروناویروس در جهان


کروناویروس که اولین واقعۀ آن در ماۀ دسمبر در شهر ووهان ولایت هوبی چین ثبت شد، اکنون به کوریای جنوبی، افغانستان، شرق میانه، آسترالیا، اروپا و ایالات متحده گسترش یافته است.

تعداد واقعات ثبت شدۀ کروناویروس در سراسر جهان حدود ٧٩ هزار گزارش داده شده است.

چین: تلفات ناشی از کروناویروس در چین تا روز دوشنبه ۲۴ فبروری (پنجم حوت) به بیش از ٢٦٠٠ نفر و رقم مبتلایان اضافه تر از ٧٧ هزار گزارش شد. مقام‌های چینی گفته اند که بیش از ۳۰۰۰ نفر مبتلایان، کارمندان صحی اند.

باوجود آنکه تحقیقات برای ریشه یابی این ویروس ادامه دارد، اما متخصصین کشور چین گفته اند که خفاش ممکن یکی از عوامل آن باشد.

افغانستان: وزارت صحت عامۀ افغانستان روز دوشنبه ۲۴ فبروری (پنجم حوت) نخستین واقعۀ مثبت کروناویروس را در ولایت هرات ثبت کرد.

مقام‌های افغان یک روز پیشتر از ثبت سه واقعۀ مشکوک کروناویروس خبر داده بودند.

در کنار افغانستان، نخستین واقعات مثبت کروناویروس در عراق، بحرین و کویت نیز ثبت شده است.

ایران: تلفات ناشی از کروناویروس در ایران تا روز دوشنبه به ١٢ نفر رسید. به گفتۀ مقام‌های صحی، حدود ٦١ واقعۀ مثبت در سراسر ایران ثبت شده است.

مکاتب برای دومین روز نیز در بخش های زیاد ایران مسدود بود. سینما ها و مکان های تفریحی دیگر حداقل الی روز جمعۀ آینده (٢٨ فبروری) مسدود باقی خواهند ماند.

کوریای جنوبی: مقام‌های صحی در کوریای جنوبی امروز از مرگ دو نفر دیگر در اثر ابتلا به کروناویروس گزارش دادند که به این ترتیب تلفات ناشی از کروناویروس در این کشور به هشت نفر افزایش یافت.

تعداد مجموعی واقعات مثبت کروناویروس در کوریای جنوبی به بیش از ٨٣٠ نفر رسیده است.

کوریای جنوبی دومین کشور در جهان است که بیشترین واقعات مثبت کروناویروس در آن ثبت شده است.

ایتالیا: شمار تلفات ناشی از کروناویروس در ایتالیا، به طور قابل ملاحظه افزایش یافته است. مقام‌های ایتالیایی روز دوشنبه از مرگ پنجمین فرد مبتلا به این ویروس در شمال خبر دادند.

شهرهای شمالی ونیتو و لمباردی در قرنطین قرار دارند و رفت و آمد به این شهرها ممنوع اعلام شده است.

اتحادیۀ اروپا امروز اعلام کرد که مبلغ ٢٣٠ میلیون یورو را برای مبارزۀ جهانی با کروناویروس اختصاص داده است.

XS
SM
MD
LG