لینک های دسترسی

Breaking News

چین: انتشار کروناویروس را متوقف کردیم


مقام‌های در چین گفته اند که میزان انتشار کروناویروس را به بیرون از ولایت هوبی آن کشور به صفر رسانده اند.

کروناویروس برای بار نخست در دسمبر سال گذشته در شهر ووهان مرکز ولایت هوبی چین تثبیت شد و سپس به سرتاسر آن کشور و اکنون به بیش از ۱۰۵ کشور جهان گسترش یافته است.

کمیسیون ملی صحت چین گفت که روز یکشنبه هشتم مارچ (۱۸ حوت) در سراسر آن کشور تنها ۴۰ واقعه جدید کروناویروس ثبت شد که ۳۶ واقعۀ آن در شهر ووهان بوده است.

کمیسیون ملی صحت چین همچنین گفته است که چهار واقعه جدید کروناویروس در ولایت گانزو شناسایی شده است و به گفتۀ مسوولان چینی، مبتلایان کسانی بودند که به تازگی از ایران به گانزو برگشته بودند.

با اینحال، چن یشین، منشی عمومی کمیتۀ سیاسی حزب کمونیست چین هشدار داده است که کاهش واقعات جدید کروناویروس نباید شهروندان این کشور را غافلگیر کند و به گفته وی در حال حاضر نباید تدابیر صحی برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کاهش داده شود.

از زمان شیوع کروناویروس در چین تا کنون شمار مبتلایان در آن کشور به حدود ۸۱ هزار نفر رسیده است و ۳۱۲۰ نفر در اثر ابتلا به این ویروس در چین جان باخته اند.

اما این ویروس در بیرون از مرزهای چین در بیش از ۱۰۵ کشور جهان به شمول افغانستان گسترش یافته است که رقم مجموعی مبتلایان آن در سطح جهان به حدود ۱۱۲ هزار و مرگ و میر ناشی از آن به بیش از ۳۸۸۰ نفر رسیده است.

تا کنون حدود ۶۳ هزار نفر در سرتاسر جهان پس از سپری کردن بیماری کروناویروس شفایاب شده اند.

XS
SM
MD
LG