لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ ناشی از کووید۱۹ در امریکا از مرز ۹۵۰ هزار گذشت


بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده با ثبت بیش از ۹۵۲ مرگ ناشی از کووید۱۹، بیشترین تلفات ناشی از همه‌گیری را متقبل شده است
بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده با ثبت بیش از ۹۵۲ مرگ ناشی از کووید۱۹، بیشترین تلفات ناشی از همه‌گیری را متقبل شده است

شمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ روز سه شنبه اول مارچ (۱۰ حوت)‌ در سراسر ایالات متحده از مرز ۹۵۰ نفر گذشت.

بر اساس تازه‌ترین آماری که از سوی پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده نشر شده است، از آغاز شیوع کروناویروس به این سو بیش به ۷۹.۸۸ میلیون نفر در سراسر امریکا به کووید۱۹ مبتلا شده اند که از این میان ۹۵۲ هزار و ۶۲۹ بیمار درگذشته است.

پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده که آمار مبتلایان بیماری کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از این بیماری را در سراسر جهان ثبت می‌کند، همچنین گزارش داده است که از آغاز شیوع این بیماری تا حال، نزدیک به ۴۳۹ میلیون نفر در سراسر جهان به کروناویروس مبتلا شده اند که از آن جمله اندکی کمتر از شش میلیون نفر جان باخته اند.

شمار مرگ و میر بیماری کووید۱۹ در امریکا در حالی به بیش ۹۵۲ هزار نفر رسیده است که این کشور با موج تازۀ شیوع شکل جهش یافتهٔ کروناویروس -اومیکرون- دست و پنجه نرم می کند.

اومیکرون برای نخستین بار در اواخر ماه نومبر ۲۰۲۱ میلادی در افریقای جنوبی شناسایی شد و بر اساس آمار سازمان جهانی صحت، این گونهٔ کروناویروس تا حال در کم و بیش ۱۵۰ کشور جهان سرایت کرده است.

سازمان جهانی صحت استدلال کرده است که عدم دسترسی به واکسین و گردش کروناویروس در شماری از کشورها، به ویژه کشورهای فقیر، سبب شده است که گونه‌های خطرناک این ویروس به وجود آمده و شایع شود.

این سازمان همچنین گفته است که توزیع غیر عادلانهٔ واکسین در کشور‌های فقیر یکی از عوامل عمدهٔ جهش‌های تازهٔ کروناویروس در جهان است و تا زمانیکه به این مشکل رسیدگی نشود، تطبیق دوز‌های تقویتی در کشور‌های ثروتمند به تنهایی نمی تواند این بیماری را مهار کند.

XS
SM
MD
LG