لینک های دسترسی

Breaking News

دلتا شایع‌ترین نوع کروناویرس در امریکا است - آمار رسمی


مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده می‌گوید که در حال حاضر بیشترین بیماران کووید۱۹ در ایالات متحده به نوع دلتای این ویروس منتن شده اند.

براساس آمار مرکز وقایه و کنترول امراض امریکا، این نوع جهش‌یافتهٔ کروناویروس حتا پیش از دو هفته حدود ۵۲ در صد تمام موارد این بیماری را در ایالات متحده تشکیل می‌داد.

پیش از این، نوع الفای کروناویروس که ابتدا در بریتانیا شناسایی شده بود اکثر موارد ابتلا را در ایالات متحده تشکیل می‌داد، اما اکنون ابتلا به این نوع به ۲۸.۷ در صد کاهش یافته است.

ایالات متحده با بیش از ۳۳.۷ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۶۰۶ هزار مرگ ناشی از کووید۱۹ جایگاه نخست را در میان کشورهایی دارد که بیشترین قربانی انسانی را به همه‌گیری کروناویروس داده است.

هند با بیش از ۳۰.۶ میلیون مبتلا و ۴۰۴ هزار مورد مرگ در ردهٔ دوم کشور ها قرار گرفته است.

برازیل با بیش از ۱۸.۸ میلیون مورد ابتلا در ردۀ سوم، اما با بیش از ۵۲۶ هزار مورد مرگ و میر در ردۀ دوم کشورهایی قرار دارد که کروناویروس از آنان قربانی گرفته است.

نوع دلتا، که در بسیاری از کشورها به سرعت در حال گسترش است، به سرعت نسبت به انواع قبلی ویروس سرایت می‌کند و ممکن بیماری شدیدتری به ویژه در نزد جوانان، ایجاد کند.

مقامات صحی امریکا می‌گویند که نوع دلتا این ویروس به تمام ایالت‌های امریکا سرایت کرده است.

جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه ششم جولای (۱۵ سرطان) در خطابه‌ای یکبار دیگر از افرادیکه تاکنون واکسین نگرفته اند خواست تا برای محافظت خود و دیگران در برابر این نوع فوق العاده ساری و گسترده کروناویروس، واکسین کنند.

معلومات اولیه نشان می‌دهد که واکسین های فایزر-بیوان تک، مودرنا و استرازینیکا تا حدی زیادی در برابر نوع دلتا مصوونیت ایجاد می‌کند.

XS
SM
MD
LG